• Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez pawel80 4 maja 2012, 19:03
Mam pytanie do kolegów, w jaki sposób można sczytać zawartość ze sprawnej kości flash H27UBG8T2ATR-BC i przerzucić ja na drugą pamięć, która jest po źle wgranym sofcie?
Kość znajduje się na płytce głównej od tabletu Arnova10G2 pokazanym na zdjęciu.
Obrazek
Czy można zastosować jakiś programator?

Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez Google Adsense [BOT] 4 maja 2012, 19:03

#3 Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez frankie 6 maja 2012, 15:45
BeeProg+ lub BeeProg2 (Elnec) też czyta te kości.

#4 Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez arvika 6 maja 2012, 18:24
Jakby jednak te programatory miały problem z odczytem tej kości, to daj znać. Nand flash są niestety czesto błędnie odczytywalne przez klasyczny programator.

#5 Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez marek216 6 maja 2012, 18:32
avika wątpię aby dla jednej kostki kolega kupił taką zabawkę.

#6 Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez arvika 6 maja 2012, 18:47
marek216 napisał(a):avika wątpię aby dla jednej kostki kolega kupił taką zabawkę.


Ale przecież ja tego koledze nie proponuję ;) Może kolega ma znajomego który posiada taki programator. Sam jestem ciekawy czy poradzą sobie one z tą kością. Do tej pory - z mojego dośwadczenia programatory Beeprog, Xeltec, VP990 i inne z wyższej półki nie radziły sobie właściwie z Nand flashami.

#7 Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez pawel80 7 maja 2012, 23:45
marek216 napisał(a):avika wątpię aby dla jednej kostki kolega kupił taką zabawkę.

A skąd kolega wziął tą informacje.
Ale nie odbiegając od tematu znalazłem całkiem tanie rozwiązanie co do przerzucenia najważniejszej części pamięci flash.
http://ficara.altervista.org/?p=393
Muszę tylko jeszcze rozkminić pod które nogi można się podczepić.
A co do programatora na pewno spróbuje sobie coś znaleźć za rozsądną cenę a na rynku jest i będzie jeszcze więcej urządzeń tego typu. a najczęstszą przyczyną nie działających Tabletów jest źle wgrany soft.

Re: Jak sczytać zawartość z kości flash H27UBG8T2ATR-BC


przez Google Adsense [BOT] 7 maja 2012, 23:45

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.