• Zabawa z wyświetlaczem z Della XPS M1730

#1 Zabawa z wyświetlaczem z Della XPS M1730


przez Usunięty Użytkownik 402 25 lutego 2012, 23:58
Witajcie, ostatnim czasem na warsztacie miałem Della M1730 który posiada fajną sprawę jaką jest wyświetlacz umieszczony nad klawiaturą. Tak mi się spodobał iż postanowiłem sobie taki wyświetlacz zakupić do testów. Podłączyłem go do USB wykorzystując przewód od starej myszki. Rozpiskę pinów można oczywiście znaleźć w schemacie od tego Della. Jak ktoś schematu nie posiada to:
1-Masa
2-USB+
3-USB-
4-5v
6-NC (GLCD_DET# lub pull up on EC)
Po podłączeniu go pierwszy raz do komputera system automatycznie zainstaluje podstawowy sterownik (Windows7 64Bit), zaświeci się wyświetlacz i powinno być widać napis XPS. Kolejnym krokiem jest instalacja programu sterującego wyświetlaczem, w którym też są różne ustawienia co ma się wyświetlać i w jaki sposób.
Tu pragnę poinformować iż program sterujący od Della jest deczko biedny i dodatkowo nie działała funkcja wyświetlająca użycie cpu i ram.
Wystarczy pobrać program ze strony Logitecha który nie dość że ma więcej możliwości to wszystkie funkcje działają poprawnie.
Program należy pobrać z tej strony uprzednio wybierając odpowiednie opcje http://www.logitech.com/en-us/441/180?softwareid=4154&osid=14&section=downloads
Pobrać należy GamePanel Software (Legacy), zainstalować i po zakończeniu instalacji powinien nam się aktywować wyświetlacz. Wszelkie ustawienia zmieniamy w programie który domyślnie instaluje się na pasku obok zegarka. Wyświetlacz pokazuje datę,godzinę, użycie cpu i ram, posiada timer odliczający czas do wyłączenia, odczytuje wiadomości z kanałów RSS, wyświetla dane z Windows Media Playera.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Urządzenie tanio można kupić na zagranicznych aukcjach, u nas niestety sprzedawcy powariowali z cenami. Mam nadzieję że kogoś zainteresuje takie urządzonko i np. użyje go przy modingu komputera. Ja docelowo mam zamiar umieścić go w laptopie Toshiba X205-SLi6, kwestia wygospodarowania odpowiedniego miejsca.

Re: Zabawa z wyświetlaczem z Della XPS M1730


przez Google Adsense [BOT] 25 lutego 2012, 23:58

Re: Zabawa z wyświetlaczem z Della XPS M1730


przez Google Adsense [BOT] 5 marca 2012, 15:29

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.