• Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez dakar 8 lutego 2012, 10:34
Dostałem do sprawdzenia dwa dyski twarde 2.5 cala ( pracowały jako dyski zewnętrzne ). Obydwa mają takie same objawy - tzn. po podłączeniu zasilania piszczą przerywanym dźwiękiem ( chyba coś z mechaniką - jak ją odłączę nic nie słychać ). Dyski nie są widoczne w systemie. Co może być przyczyną uszkodzenia obu dysków ?

Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez Google Adsense [BOT] 8 lutego 2012, 10:34

#2 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez mikesh 8 lutego 2012, 10:55
Miałem identyczny przypadek, uszkodzony okazał się przewód USB. Także może to być kwestia zasilania.
W jaki sposób podłączasz te dyski do komputera? Z opisu wnioskuję, że bezpośrednio do komputera, a nie poprzez kieszeń zewnętrzną więc przewód odpada.

#3 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez p4p 8 lutego 2012, 11:14
takie piski miałem gdy dysk mi spadł z małej odległości więc istnieje prawdopodobieństwo, że jako dyski przenośne nie były transportowane odpowiednio.

#4 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez dakar 8 lutego 2012, 11:22
Wyciągnąłem dyski z obudów i podłączyłem osobne zasilanie. Dyski mogły być transportowane nieodpowiednio ( ale żeby dwa naraz miały taki sam przypadek - ten sam klient ).
W/g mnie talerze nie startują.

#5 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez Usunięty Użytkownik 402 8 lutego 2012, 11:35
Najczęstszym powodem awarii w ostatnim czasie to wilgoć w powietrzu.

Wystarczy cokolwiek schłodzić na dworze i potem wnieść do domu, momentalnie skrapla się woda na obudowie.

#6 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez dakar 8 lutego 2012, 11:37
To raczej nie to - dyski leżą już z miesiąć/ półtora. Od czego zacząć pomiary ?

#7 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez Usunięty Użytkownik 402 8 lutego 2012, 11:41
Nie ma znaczenia ile one leżą, uszkodzić elektronikę wystarczy tylko raz. Trochę wilgoci, zwarcie i usterka gotowa.

#8 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez arvika 8 lutego 2012, 16:17
Jeśli nie startują talerze może to oznaczać zaparkowanie głowic na platerach. Jeśli faktycznie tak by było to nie podłączaj ich jeśli dane na nich są ważne.

#9 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez dakar 8 lutego 2012, 18:42
arvika napisał(a):Jeśli nie startują talerze może to oznaczać zaparkowanie głowic na platerach. Jeśli faktycznie tak by było to nie podłączaj ich jeśli dane na nich są ważne.


Jak to sprawdzić ?

#10 Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez arvika 9 lutego 2012, 02:05
Hm... jakbym usłyszał ten dźwięk to będę wiedział czy to zaparkowanie czy nie. Upewnij się czy faktycznie nie startuje silnik. Zaparkowanie głowic to takie cykliczne dźwięki w stylu dzzzz dzzz dzzz

Re: Dyski Segate Momentus 5400.6 500gb -po podłączeniu piszczą przerywanym dzwiękiem


przez Google Adsense [BOT] 9 lutego 2012, 02:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.