• Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje, związane z tematyką pracy.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek ofert pracy (do tego służą stosowne działy).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#21 Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от kamils007 8 Январь 2012, 15:52
Vogelek23 писал(а):
femiusz писал(а):Nie możliwe jest zrobienie prawidłowej naprawy płyty bez nagrzewania podczerwienią!
Oczywiście, że jest możliwe - z nagrzewaniem gorącym powietrzem.

To wszystkie inne są złe?

Re: Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от Google Adsense [BOT] 8 Январь 2012, 15:52

#22 Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от adam1114 8 Январь 2012, 15:53
LAZY писал(а):Tak robiłem to dawniej: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1461877-0.html
Bez ekstra sprzętu, na tym na co było w zasięgu portfela. Uważam że każdy sprzęt należy dobrze poznać i ustalić jego możliwości wówczas praca staje się łatwa i sprawnie wykonywana.


Na płycie z dv6000/9000 tak się dało, ale z nowszych np dv5, punktowe grzanie spodem to już raczej deformacja płyty, jeśli kolega chce robić wszystko z BGA to jednak dobrze kombinuje z maszyną.

Należały także powiedzieć, że reballing to nie wszystko, trzeba też trafnie zdiagnozować, czy trzeba robić reballing, i którego elementu.
Aktualnie naprawiam sprzęt dla jednego serwisu, który miał podobne rozterki jak autor, i sumarycznie okazało się, że bardziej im się opłaca nająć kogoś kto w dobrej cenie im będzie takie usługi wykonywał i brał na siebie odpowiedzialność.
Jeśli pracownik był na szkoleniu, a sam także nie potrafi się tego nauczyć, bo jednak jakiś czas już pewnie sprzęt ma do dyspozycji, to pozostaje próba nauki kogoś innego, albo zatrudnienie osoby obeznanej w temacie, tylko taka osoba pewnie będzie wymagała wysokiego honorarium.

#23 Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от jokeroo 8 Январь 2012, 15:54
W pełni się zgadzam nie sprzęt a człowiek wykonuje naprawe,poznać co można na tym zrobić i wszystko się da.Więc wracając do tematu trochę zajmuje wyszkolenie pracownika do wykonywania takich usług i poznania sprzetu, mój przykład pokazuje dobitnie ze od miesiąca walcze z ustawieniami Achi a raczej z jej termoparami. Kupiłem dwie omegi (sugestia kolegi z forum) i już zaczyna się to układać się w całość.

#24 Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от femiusz 10 Январь 2012, 18:19
Mam jeszcze kilka uwag co do zdejmowania kleju, którym przyklejony jest procesor punktowo do płyty. Napewno trzeba go usunąć przed grzaniem. Widziałem płyty tak PODRAPANE że płyta nadawała się tylko na śmietnik. Są dwa rodzaju kleju biały i czerwony. Z białym nie ma problemu czerwony trzeba używać rozpuszczalnika. Jest bardzo drogi, ale się opłaca. Ja używa zakraplacza do kropli, kupiony w aptece. Dosłownie po dwie krople na odcinek kleju i klej sam odchodzi. Nie zdjęcie kleju procesor jest sztywno trzymany i nie połączy się z kulkami!

#25 Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от karzuk 10 Январь 2012, 18:33
Są 3 rodzaje czerwonego kleju
Dobrze jest przed przystąpieniem do pracy odróżnić je od siebie.
1-rozpuszcza się szybko ok godziny, znika bez śladu
2-też się rozpuszcza ale ok doby lub dłużej
3-wygląda identycznie ale jest utwardzony chemicznie i daje się usuwać wyłącznie mechanicznie.

#26 Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от adam1114 10 Январь 2012, 18:40
Klej jest, przezroczysty, czerwony, czarny, pomarańczowy, problem jest tylko z pomarańczowym, reszta schodzi pod wpływem temperatury, pomarańczowy po uzyskaniu pewności, że kule są już płynne, rwiesz na siłę.

Re: Maszyna do BGA a pracownik bez doświadczenia


от Google Adsense [BOT] 10 Январь 2012, 18:40

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.