Płyta AT6. Laptop kolegi, przyszedł z artefaktami na ekranie. Jako że potrzebował go na już, tymczasowo podgrzałem mu grafikę. Po wygrzaniu brak obrazu, prąd narasta do 0,9A i stoi, wydaje 4 równomierne krótkie piknięcia. Podmieniłem grafikę na GO-7300-B-N-A3 (tylko taką miałem pod ręką) i dalej to samo. Podmiana RAM-u i procesora nic nie daje, flash BIOS-u również.
Zasady działu: Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu
- Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
- Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
- Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
- Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
- Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
- Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
- Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
Re: HP DV6000 - 4 sygnały
przez Google Adsense [BOT] • 6 października 2011, 22:55
dariuszj napisał(a):Miałem DV2 z takimi objawami (4 krótkie piknięcia). Grafika G86-630-A2, po reballingu chodził przez 3 miesiące. Później pojawiły się artefakty. Wymiana grafiki na nową załatwiła sprawę.
Tak jak napisałe podstawiłem drugą grafikę i dalej to samo.
pijan4 napisał(a):Witam
Mnie się kiedyś trafił pewien dv6000 który uruchamiał się elektrycznie i wydawał 4 ktrotkie sygnały, okazało się że uszkodzona jest płytka z portem ExpressCard 54.
Płytę włączam gołą tylko z ramem i procesorem.
Re: HP DV6000 - 4 sygnały
przez Google Adsense [BOT] • 7 października 2011, 14:00
Podobne Wątki |
---|
Pytanie odnośnie układu ładowania BQ24780S Sygnały (SRN) i (SRP) [ROZWIĄZANY] |
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości
_______________________________Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.