• PS5 EDM-010 nie włącza się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 PS5 EDM-010 nie włącza się


przez SPIOH1979 9 lipca 2024, 23:27
PS 5 EDM-010
Konsola nie włącza, po naciśnieciu włącznika słychać tylko jeden któtki sygnał ale konsola się nie uruchamia. Właściciel twierdzi że konsola wyłączyłą się podczes grania i już nie chciała się włączyć. Zsilacz raczej sprawny napięcia 12V, 5V i 3.3V są obecne na płycie. W okolicach bezpiecznika F7002 zlokalizowałem zwarcie zaznaczone na zdjeciu poniżej. Pomimo wylutowania przetwornicy, dwóch kondensatorów i cewki zwarcie nie ustąpiło. Bezpiecznik F7002 jest sprawny jak i kondensatory, cewka też. Rezystancje na cewkach też wyglądają ok. Skąd może pochodzić to zwarcie i co zasila ta przetwornica ?
Obrazek

Re: PS5 EDM-010 nie włącza się


przez Google Adsense [BOT] 9 lipca 2024, 23:27

#2 Re: PS5 EDM-010 nie włącza się  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 10 lipca 2024, 11:54
SPIOH1979 napisał(a):Skąd może pochodzić to zwarcie
Wykonaj próbę zwarciową na zaznaczonych padach. Napięcie ustaw 1V.

#3 Re: PS5 EDM-010 nie włącza się


przez SPIOH1979 13 lipca 2024, 08:34
Problem został znaleziony. Próba zwarciowa wykazała zwarcie na kondensatorze w układzie modułu WiFi. Po wymianie kondensatora konsola wróciła do życia.
Obrazek

Re: PS5 EDM-010 nie włącza się


przez Google Adsense [BOT] 13 lipca 2024, 08:34

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.