• Zasilacz PS4 ADP-200ER pali bezpiecznik

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Zasilacz PS4 ADP-200ER pali bezpiecznik


przez szostkiewiczp 8 czerwca 2024, 23:35
Witam. Wydawało by sie iż jedno z łatwiejszych usterek a mianowicie pali bezpiecznik główny 4 A ale cos nie idzie mi :frustry: . Po wpięciu żarówki halogenowej 50W a nawet dwóch spiętych równolegle (nie mam innej) żarówka świeci cały czas. w tym czasie mam około 310V na kondensatorze C1 oraz 5V na wtyczce CN121. Pomierzyłem elementy w poszukiwaniu zwarć lub przywarć ale nie trafiłem na nic nie pokojacego. Jutro przysiądę jeszcze raz z świeża głowa a tym czasem mogę prosić o jakieś podpowiedzi ? :roll:
Obrazek
Obrazek

Re: Zasilacz PS4 ADP-200ER pali bezpiecznik


przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2024, 23:35

#2 Re: Zasilacz PS4 ADP-200ER pali bezpiecznik


przez matic 10 czerwca 2024, 12:15
Hello!

Check all four diodes in the bridge rectifier BD1.
If all are fine, remove the varistor Z1 and capacitors CX1, CX2 from the board and check if the fuse still blows.

Re: Zasilacz PS4 ADP-200ER pali bezpiecznik


przez Google Adsense [BOT] 10 czerwca 2024, 12:15

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.