• Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь полное обозначение носителя данных и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать расширенное описание неисправности, что было проверено, выводы и вопрос.
  3. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на одну тему.
  4. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного носителя данных. Вы должны создавать отдельные темы для каждого носителя данных.

#1 Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от cmilak34 5 Май 2024, 11:44
Witam,
trafił mi się dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G)

Изображение
Изображение

Kontroler: Marvel 88SS9189-BLD2
Изображение

Objawy:
- dysk jest totalnie martwy, brak jakiekolwiek reakcji po podłączeniu do komputera,
- pobór prądu (0,01 A)
- pod termowizją jedyny nagrzewający się element to sam kontroler,
- sprawdzałem napięcia zgodnie z wątkiem (https://forum.hddguru.com/viewtopic.php ... w=previous) - wszystkie wydają się prawidłowe (typowe 1, 1,8, 3 oraz 5 V).

Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na odzyskanie danych? Zakładam, ze wymiana kontrolera bez utraty danych jest niemożliwa.
Czy jest sens zrobić reflow/rebaling kontrolera?

Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от Google Adsense [BOT] 5 Май 2024, 11:44

#2 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji  [РЕШЕНО]


от Kaleron 6 Май 2024, 12:26
Nie ma sensu ruszać kontrolera. Najprawdopodobniej problem leży po stronie oprogramowania układowego. Założyłeś też wątek na Elektrodzie? Bo tam jest bardzo podobny przypadek. Jeśli to nie Ty, to pokaż, jak ten dysk widzi MHDD.

#3 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от carrneiro 6 Май 2024, 16:22
Sprawdź jeszcze diodę na wejściu. Jeśli przebita to i Marvell trup...

#4 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от Kaleron 7 Май 2024, 10:49
Sprawdzić można, ale jeśli to ten sam przypadek, co na Elektrodzie, to temperatura wskazywana przez termowizję nie koresponduje z tym podejrzeniem.

#5 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от ctro 7 Май 2024, 15:41
Pamiętaj, że różne termowizje mają w różny sposób ustawione współczynniki emisyjnosci i na tym samym obiekcie +/-10*C to możliwy błąd pomiarowy.

#6 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от cmilak34 10 Май 2024, 11:20
Kaleron писал(а):Założyłeś też wątek na Elektrodzie?

Tak, nie dostałem żadnego powiadomienia na meila i myślałem, że tutaj nikt nie odpisał.

carrneiro писал(а):Sprawdź jeszcze diodę na wejściu. Jeśli przebita to i Marvell trup...

Sprawdziłem w teście diody i wygląda okej

ctro писал(а):Pamiętaj, że różne termowizje mają w różny sposób ustawione współczynniki emisyjnosci i na tym samym obiekcie +/-10*C to możliwy błąd pomiarowy.

Wykonałem jeszcze raz test termo.
Изображение
Grzeje się sam środek kontrolera. Temperatury są jednak wyższe niż zapamiętałem. Rośnie powoli, ale udało mi się osiągnąć 48°C.

#7 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от Kaleron 20 Май 2024, 13:55
Cały czas podstawowym podejrzeniem pozostają błędy oprogramowania układowego.

#8 Re: Dysk SSD SanDisk Ultra II 480 GB 2.5" (SDSSDHII-480G) - brak reakcji


от cmilak34 28 Май 2024, 10:35
No cóż, pozostaje zamknąć temat. Jeżeli ktoś chce się podjąć, to może napisać na priv, być może właściciel będzie zainteresowany ofertą.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.