• Jaką stację lutowniczą kupić?

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.

#1 Jaką stację lutowniczą kupić?


от franekx6 16 Апрель 2024, 12:24
Cześć
Musze w końcu wymienić swojego wysłużonego QUICK 706. Wciąż daję rade ale denerwuje brak możliwości szybkiej wymiany grota jak w JBC czy za mała moc (czasem są problemy z lutowaniem małych elementów cienkim grotem ze względu na tak mi się wydaję małą moc grzałki)
Nie mam jakiegoś faworyta ale wstępnie zastanawiałem się nad JBC CD-2BQF a obecnie dosyć nad Aixun T420D. Dwukanałowa nie jest mi jakoś niezbędna lecz często brakuje termopęsety w celu wylutowania elementu SMD gdzie w około pełno plastików i lutowanie HOT AIR jest wtedy ograniczone (trzeba oklejać elementy i mocno uważać). W Aixun T420D w awaryjnych sytuacjach można by użyć obydwu kolb naraz i wylutować jakiś rezystor/kondensator/cewkę SMD ew. czy jest możliwość dokupienia i użycia termopęsety np. JBC HT420 bądź innej co było by idealnym rozwiązaniem mieć jeden kanał pod termopęsete a drugi pod pojedynczy grot.
Będę wdzięczny za podpowiedź co kupić. To co powyżej to tylko moje sugestie i przybliżone wymagania.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Re: Jaką stację lutowniczą kupić?


от Google Adsense [BOT] 16 Апрель 2024, 12:24

#2 Re: Jaką stację lutowniczą kupić?


от Klamotek 24 Апрель 2024, 23:47
Aixun T420D całkiem nieźle się sprawuje.
Ale osobiście uważam, że lepiej użyć po prostu szerszego grota — zamiast kupować termo pęsetę.
Do niektórych zastosowań wręcz grota - szpatułki...
Ja na co dzień, używam z jednej strony ... C245 - a z drugiej C210,
Można i C115 (mam kolbę w zapasie) - ale jakoś nie miałem takiej potrzeby.

Re: Jaką stację lutowniczą kupić?


от Google Adsense [BOT] 24 Апрель 2024, 23:47

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.