• niebieskie strony OKI MC563

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 niebieskie strony OKI MC563


przez JWKrzysiek 24 stycznia 2024, 12:30
Witam Wszystkich
Mam pacjenta w postaci urządzenia wielofunkcyjnego OKI MC563 który podczas druku kolorowego całą stronę robi na niebiesko w tle widać normalny wydruk .
Przy wydruku mono wszystko jest w porządku
Bęben jest na poziomie 63% oryginał oki toner zamiennik, pas transmisyjny 35% , ledy przeczyściłem .
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Re: niebieskie strony OKI MC563


przez Google Adsense [BOT] 24 stycznia 2024, 12:30

#2 Re: niebieskie strony OKI MC563


przez wampir88 8 kwietnia 2024, 21:32
W kolorowych HP podobny problem występuje przy uszkodzonych tonerach , bęben tonera jest ładowany i pokrywa cały bęben tonerem.
Wydrukujesz stronę mono jest ok, ale jeśli wydrukujesz jedna kropkę niebieską to pokryje całą stronę.
Zwłaszcza przy zamiennikach, nie opłaca się próbować naprawiać elektrody bębna. Ja przy jakichkolwiek objawach uszkodzeń tonera od razu wymieniam.

Re: niebieskie strony OKI MC563


przez Google Adsense [BOT] 8 kwietnia 2024, 21:32
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).
Podobne Wątki
Lenovo X1 Carbon 6th Gen - usb C ładuje z jednej strony[ROZWIĄZANY]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.