English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem


przez XTermiX 19 października 2023, 12:50
Posiadam taką kartę graficzną i mam problem z wentylatorem który działa cały czas na 100%. Program typu HWMonitor wyświetla że wentylator ma 0 RPM, a program MSI Afterburner nie może zwolnić, ani przyspieszyć wentylator nie reaguje na ustawienia programu. W czym może tkwić problem?

//Edit Dodam że wentylator też podmieniałem na inny

Nie wiem które to oznaczenie na tej płycie więc daje zdjęcie
Obrazek
Obrazek

Re: EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem


przez Google Adsense [BOT] 19 października 2023, 12:50

#2 Re: EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem


przez BALROCK 16 listopada 2023, 23:23
wtyczka od wentylatora to ta na prawo od pamięci? Zalana? jesteś w stanie zmierzyć co dochodzi do wtyczki? To co opisujesz wskazuje na to, że karta/komputer nie ma kontroli nad wentylatorem (nie działa PWM), a jednocześnie karta/komputer nawet nie wie, że wentylatory się kręcą (co wskazywałoby na uszkodzenie linii Tacho).

#3 Re: EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem


przez XTermiX 6 grudnia 2023, 15:55
Ten osad przy wtyczce po prostu nie wyczyszczone, napięcia na pinach
1 GND 0V
2 12V_PEX6_8_MISC 12.14V
3 GPIO13_FAN_TACH_A 0.03V/39mV
4 GPIO16_FAN_A_PWM_BUF 2.2V

#4 Re: EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem


przez matic 9 grudnia 2023, 16:57
- Set your multimeter to the diode test mode and measure the voltage drop to ground on pin 3 of the fan connector on the board itself, with the fan disconnected. Measure with both polarities of test leads.

- Measure the voltage to ground on pin 3 of the fan connector on the board itself, when the card is turned on with the fan disconnected.

Re: EVGA RTX 2060 SC Problem z wentylatorem


przez Google Adsense [BOT] 9 grudnia 2023, 16:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.