English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • HP AIO 24-f0009nw (N97C RHONE) - kolorowe krzaki na LCD. Problem na LCD.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP AIO 24-f0009nw (N97C RHONE) - kolorowe krzaki na LCD. Problem na LCD.


przez DaCoPL 20 listopada 2023, 09:53
Witam.
Jesteście w stanie naprowadzić mnie na problem?
Po włączeniu za jakieś kilkadziesiąt sekund pojawiają się kolorowe ślaczki, krzaki na LCD (patrz zdjęcie i film). Gdy lekko ruszę myszką, albo kliknę jakiś klawisz na klawiaturze (czyli nastąpi zmiana obrazu, bo np na "shift" nie reaguje) to albo obraz robi się normalny na 2-3 sekundy, albo miga naprzemiennie szybko normalny-krzaki.
Ruszałem taśmą LCD, wyginałem matrycę, dociskałem w różnych miejscach płytę główną, nie ma zmian przy tych czynnościach.
Bywa tak, że komp sobie chodzi i jest wszystko ok.
ObrazekMusisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: HP AIO 24-f0009nw (N97C RHONE) - kolorowe krzaki na LCD. Problem na LCD.


przez Google Adsense [BOT] 20 listopada 2023, 09:53

#2 Re: HP AIO 24-f0009nw (N97C RHONE) - kolorowe krzaki na LCD. Problem na LCD.


przez DILLCOm 20 listopada 2023, 12:02
Kursor jest zawsze widoczny więc ja obstawiam, że matryca wyświetla to co komputer każe wyświetlić, czyli problem jest na płycie/z systemem. Sprawdził bym na innym OS/z innym sterownikiem graficznym

#3 Re: HP AIO 24-f0009nw (N97C RHONE) - kolorowe krzaki na LCD. Problem na LCD.


przez DaCoPL 24 listopada 2023, 09:54
Na razie przetestowałem na moim dysku, systemie i sterownikach. Przez 3 dni nic się nie działo. Pytanie tylko czy to nie jest zbieg okoliczności. Teraz testuję na dysku klienta, systemie klienta i nowych sterownikach. Zobaczymy. Bardzo nie lubię takich napraw, bo ciężko wywołać problem. Przez jakimikolwiek czynnościami przez cały dzień komp klienta działał jak trzeba.

Re: HP AIO 24-f0009nw (N97C RHONE) - kolorowe krzaki na LCD. Problem na LCD.


przez Google Adsense [BOT] 24 listopada 2023, 09:54

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.