• Lenovo T440 NM-A102 nie działa klawiatura.

Pravila foruma:Klikni tukaj za prikaz pravil na forumu

  1. Naslov teme mora vsebovati: proizvajalca naprave, poln model in kratek opis okvare.
  2. Sporočilo teme mora vsebovati: oznako tiskanega vezja (v primeru popravil strojne opreme), razširjen opis okvare, kaj je bilo preverjeno, zamenjano in/ali izmerjeno, sklep in vprašanje. Če ne morete najti oznake tiskanega vezja, morate prebrati TO TEMO. Če še vedno ne najdete oznake, prosim objavite kakovostne fotografije obeh strani matične plošče - potrebno je odstraniti vse folije in module, ki bi lahko zakrivali te oznake.
  3. Pred objavo nove teme, preberite vse teme v podforumu USPOSABLJANJA, in naredite predhodno diagnostiko na podlagi vsebine teh usposabljanj.
  4. Nalaganje celotnih navodil/shem, BIOS / firmware datotek, ali objavljanje povezav, ki vodijo do drugih spletnih strani s takšnimi datotekami, je SROGO PREPOVEDANO. Lahko objavite le majhen del navodil/shem, ali povezavo na BIOS datoteko v podforumu NEVERIFICIRANE DATOTEKE BIOS/EFI. V eni temi ne smete objaviti več kot eno stran navodil/shem. Datoteka ne sme vsebovati vidnih žigov "zaupno",, e-poštnih naslovov ipd.
  5. V eni temi lahko opišete SAMO eno napravo. Za vsako drugo okvarjeno napravo morate odpreti novo temo.
  6. Zahteve za sheme, boardview, fotografije matičnih plošč, datoteke BIOS-a ali servisne priročnike za storitve NISO DOVOLJENE. Če želite vprašati za katero koli od teh, odprite novo temo v podforumu ZAHTEVA ZA DOKUMENTACIJO & DATOTEKO BIOS/EFI.
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

#1 Lenovo T440 NM-A102 nie działa klawiatura.


Napisal/-a serwisant2 19 September 2023, 13:21
Witam, mam problem z laptopem Lenovo T440 w którym nie działa poprawnie klawiatura. Laptop trafił do mnie z usterką braku reakcji na włącznik. Problem leżał na linii VREGIN20, spalony bezpiecznik F5, rezystory R8776 i R8777 i układ U101 TB62D516FG. Po wymianie nie było już zwarcia na tej linii i laptop zaczął się normalnie włączać i działać oprócz wspomnianej klawiatury.

Kilka klawiszy mam wrażenie, że działa, od włączenia laptopa od razu świeci się dioda na klawiszu F1 (mute) i Fn. Sprawdzałem na innych klawiaturach nowych i używanych i na każdej ten sam efekt. Klawiatura podłączona pod USB działa poprawnie.

Z tego co widzę na schemacie na tej płycie działaniem klawiatury steruje układ U23 MEC1633L czy on mógł się uszkodzić przez w/w spalone komponenty? Czy może trzeba go na nowo zaprogramować sprawdzonym wsadem, jeżeli tak to czy może ktoś posiada do tej płyty wsad do tego układu? Może ktoś już się spotkał z taką usterką na tej płycie bo z tego co widziałem na forach to ludzie już mieli problem ze zwarciem układu U101. Czy wadliwy układ U101 może powodować taki problem z klawiaturą? Sprawdzałem na 2 różnych TB62D516FG i efekt ten sam.

Re: Lenovo T440 NM-A102 nie działa klawiatura.


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 19 September 2023, 13:21

#2 Re: Lenovo T440 NM-A102 nie działa klawiatura.


Napisal/-a ctro 19 September 2023, 13:32
KBC mógł się uszkodzić.
Sprawdź jednak w pierwszej kolejności taśmę matrycy.
Drugiej klawiatury po taśmie nie podłączałeś?
Bardzo często zbyt długa śruba wkręcona w górne otwory trzymające płytę uszkadza tasiemkę. Wtedy działa tylko część przycisków.
Slika

#3 Re: Lenovo T440 NM-A102 nie działa klawiatura.


Napisal/-a serwisant2 19 September 2023, 13:53
ctro napisal/-a:KBC mógł się uszkodzić.
Sprawdź jednak w pierwszej kolejności taśmę matrycy.
Drugiej klawiatury po taśmie nie podłączałeś?
Bardzo często zbyt długa śruba wkręcona w górne otwory trzymające płytę uszkadza tasiemkę. Wtedy działa tylko część przycisków.


Dziękuję za szybką odpowiedź, piszesz o taśmie matrycy czy chodziło Ci o taśmę klawiatury? Myślę, że jakby była uszkodzona taśma klawiatury to na nowej klawiaturze klawisze by zadziałały a nowej klawiatury nie przykręcałem tylko sprawdzałem czy działa jak laptop był rozebrany. Raczej to nie będzie wina za długiej śrubki bo wszystkie, które trzymają klawiaturę są tej samej długości ale i tak klawiaturę montowałem dopiero po przykręceniu płyty głównej.

Re: Lenovo T440 NM-A102 nie działa klawiatura.


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 19 September 2023, 13:53
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.