• HP EliteBook 8460p - Brak reakcji

Правила форуму:Натисніть тут для перегляду правил форуму

  1. Назва теми має містити: виробника пристрою, повну модель та короткий опис проблеми.
  2. Пост має містити: код маркування друкованої плати (необхідний у разі ремонту обладнання), розширений опис проблеми, речі, які ви перевірили/замінили/виміряли, ваші висновки та запитання. Якщо ви не можете знайти код маркування друкованої плати, прочитайте ЦЮ ТЕМУ. Якщо ви все ще не можете знайти маркування друкованої плати, завантажте фотографії з високою роздільною здатністю обох сторін друкованої плати - необхідно видалити всі плівки, модулі або кронштейни, які можуть покривати ці позначки.
  3. Перш ніж публікувати нову тему, прочитайте всі теми підфоруму НАВЧАННІ і проведіте попередню діагностику на основі змісту цих тренінгів.
  4. Завантаження будь-яких повних схем, бордвю, файлів БІОС або будь-якої іншої документації (або посилань на веб-сайти з такими файлами) СТРОГО ЗАБОРОНЕНО. Ви можете опублікувати лише невелику частину документації або посилання на файл БІОС на підфорумі НЕПЕРЕВІРЕНІ ФАЙЛИ БІОС що спростити діагностику або ремонт. Вам не дозволяється публікувати більше однієї повної сторінки інструкції/схеми на одну тему. Файл, який ви публікуєте, не повинен містити водяних знаків, «конфіденційних» тегів, посилань чи адрес електронної пошти та не може бути захищений паролем.
  5. Дозволено описувати лише один несправний пристрій у одній темі - ви завжди повинні відкривати нову тему для кожного наступного пристрою.
  6. Запит повних схем, бордвю, файлів БІОС або будь-якої іншої документації ЗАБОРОНЕНО на цьому підфорумі. Якщо вам потрібно попросити щось із цього, вам слід відкрити нову тему в підфорумі ЗАПИТ НА ДОКУМЕНТАЦІЮ ТА БІОС.
Ця тема позначена як АРХІВНИЙ. Відповідайте лише в тому випадку, якщо ваша відповідь містить рішення проблеми (Правила Форуму, п. 12.1).

#21 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 10 Березня 2023, 23:01
Measure the resistance to ground on pin 3 of diode D10 (it's located near the BIOS chip).
Diode D10 pin count:
Зображення

Re: Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


Google Adsense [BOT] 10 Березня 2023, 23:01

#22 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 10 Березня 2023, 23:04
Rezystancja do masy na pinie 3 diody D10 jest w megaomach.

#23 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 10 Березня 2023, 23:10
Repeat the short circuit test from post #12. Limit the voltage to 3V and the current limit to 800mA.

#24 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 11 Березня 2023, 01:28
Na dotyk grzeje się tylko układ KBC. Płyta pobiera 1.7V i 800mA. Czy to możliwe aby to był znów uszkodzony KBC, skoro go wymieniłem? W dodatku nie ma zwarcia, a rezystancja jest wysoka. Czy może coś przeciąża KBC, albo to normalna temperatura jego pracy? Nie jest gorący, ani nie parzy. Jest tylko delikatnie ciepły.

#25 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 11 Березня 2023, 11:35
FileEX написав:Czy może coś przeciąża KBC, albo to normalna temperatura jego pracy? Nie jest gorący, ani nie parzy. Jest tylko delikatnie ciepły.
It's definitely not a normal operation temperature, especially with a power supply voltage of 1.7V only.

Measure the resistance to ground on pin 15 of KBC chip.

#26 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 11 Березня 2023, 13:49
Rezystancja do masy na 15 pinie KBC jest w megaomach

#27 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 11 Березня 2023, 14:00
Please, post a clear picture of the KBC chip area of the board with a nearby surroundings.

#28 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 11 Березня 2023, 14:44
Odwrotnie wlutowałem KBC, pomyliłem kropki.


EDIT: Dobra, przelutowałem KBC odwrotnie tak jak powinien być i jest poprawa. Rezystor się już nie grzeje, pojawiły się napięcia, zaświeciły kontrolki. Grzeje się jednak GPU po podpięciu zasilania i teraz pytanie czy ono jest uszkodzone i dlatego się grzeje, czy płyta się uruchamia sama z powodu braku baterii RTC / wymiany KBC i dlatego się grzeje? Nie parzy, ale jest ciepły.

#29 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 11 Березня 2023, 23:17
It's normal that the GPU gets warm as your board turns on automatically.
FileEX написав:czy płyta się uruchamia sama z powodu braku baterii RTC
This can definitely be the reason for auto-on.
Insert a functional RTC battery and check what's going on. Note that the board will probably turn on automatically, but it should only the first time after inserting the RTC battery.

By the way, I do not recommend to run the boards without the RTC battery, as some of them may automatically set up the BIOS password in such a case, and we don't want that, do we?

#30 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 17 Березня 2023, 16:14
Złożyłem sprzęt, założyłem chłodzenie, skręciłem, wsadziłem ram, podpiąłem baterię RTC no i... laptop się włącza, diody świecą, wentylator kręci, ale obrazu brak. Matryca nawet się nie polaryzuje. Mostek jest troszkę ciepły, co mogę jeszcze sprawdzić?

Bateria RTC ma 2,7v

#31 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 17 Березня 2023, 16:41
FileEX написав:Bateria RTC ma 2,7v
This voltage is too low, the RTC battery is discharged.
A new battery must have a voltage not lower than 3V (measure it, when it's connected to the board).

#32 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 17 Березня 2023, 21:59
Dałem nową bateryjkę, 3,25V i nic się nie zmieniło. Laptop nie daje obrazu ani na matrycy, ani na zewnętrznym obrazie. Czasami startuje z wentylatorem na maksa, a czasami tak nim "pulsuje", w sensie, że kręci szybciej, wolniej, szybciej, wolniej. Napięcia obecne, nic się nie grzeje wyczuwalnie poza PCH.

Czasami po włączeniu pika speaker, ale nie podaje żadnego kodu tylko cały czas pika i po chwili przestaje. RAM 100% sprawny.

#33 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


Vogelek23 17 Березня 2023, 22:51
FileEX написав:Po rozlutowaniu zworki, rezystor się nie grzeje! Tylko co jest przyczyną, skoro nie ma już zwarcia?
Wymontuj diodę D10 i sprawdź, czy rezystor będzie gorący - jeśli tak, to wymontuj zworkę R124 i ponownie sprawdź temperaturę rezystora.

#34 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 18 Березня 2023, 01:31
Vogelek23 написав:Wymontuj diodę D10 i sprawdź, czy rezystor będzie gorący - jeśli tak, to wymontuj zworkę R124 i ponownie sprawdź temperaturę rezystora.

Ale rezystor się już nie grzeje. Po wymianie KBC na nowy i poprawce ten problem zniknął i zworka jest zlutowana. Teraz płyta się uruchamia, więc wsadziłem ram, dysk, chłodzenie i wentylator, podpiąłem taśmy i przewody, ale brak obrazu na matrycy i zewnętrznym ekranie. Nawet się ona nie polaryzuje. Tak jak napisałem - wentylator czasami załącza się na maksymalnych obrotach, a czasami pulsacyjnie się kręci, czyli szybciej, wolniej, szybciej, wolniej i ciepły jest PCH. Napięcia obecne, gpu i cpu startują, bateryjka rtc wymieniona.

#35 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


Vogelek23 18 Березня 2023, 15:24
FileEX написав:Po wymianie KBC na nowy i poprawce ten problem zniknął i zworka jest zlutowana.
OK, nie odnotowałem, że wątek ma dwie podstrony i odpowiedziałem na post #20. Doczytałem resztę postów z podstrony 2 i dochodzę do wniosku, że bardzo prawdopodobne jest tutaj uszkodzenie PCH.

#36 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 18 Березня 2023, 17:09
1) Does the machine still automatically turn on when you connect the power supply to the board?
2) If so, does the machine turn off and stay turned off, if you hold down the power button for a few seconds?
3) Does the machine turn on again, if you press to the power button?

#37 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 18 Березня 2023, 18:27
1. Tylko po odpięciu baterii BIOS. Normalnie nie włącza się już automatycznie.
2. Jeśli włączę laptopa przyciskiem, to mogę go też wyłączyć przyciskiem.
3. Tak

#38 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


matic 19 Березня 2023, 10:25
Measure the power consumption (in mA) of the board in the following cases with the main battery disconnected from the board:
a) Machine turned off (Stand-by).
b) Machine turned on with the RAM memory connected to the board.
c) Machine turned on with the RAM memory disconnected from the board.

#39 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


FileEX 19 Березня 2023, 12:30
Tak jak napisałem na początku jestem dopiero na etapie nauki, dlatego mam pytanie. Jeśli chcę sprawdzić jaki prąd pobiera płyta to muszę na zasilaczu laboratoryjnym ustawić 18.5V i 3.5A (tak jak na etykiecie zasilacza HP) i wlutować się w główną linię zasilania (np. piny gniazda)?

Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


Google Adsense [BOT] 20 Березня 2023, 09:01
Ця тема позначена як АРХІВНИЙ. Відповідайте лише в тому випадку, якщо ваша відповідь містить рішення проблеми (Правила Форуму, п. 12.1).

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

_______________________________
Всі права захищені. Заборонено копіювати будь-який вміст та елементи веб-сайту без дозволу.
Усі торгові марки, назви брендів, продукти чи послуги, опубліковані на цьому веб-сайті, належать їхнім законним власникам і використовувались лише в інформаційних цілях.