• MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka

Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

#1 MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka


Napisal/-a stomek 17 Marec 2023, 13:09
Karta jakiś czas temu trafiła do mnie z uszkodzoną przetwornicą - uP9505p. Po wymianie normalnie pracowała , została wydana i wróciła po niedługim czasie , około 2 miesięcy z tą sama usterką. Kolejny układ wstawiony ożywił kartę , znowu pracowała , tym razem bliżej miesiąca i znowu to samo.
Ktoś może mieć jakiś pomysł co może być powodem takiego złośliwego zachowania ? Nie bardzo uśmiecha mi się co miesiąc wymieniać to samo, bo przestaje się to opłacać o ile już się nie przestało.

Re: MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 17 Marec 2023, 13:09

#2 Re: MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka


Napisal/-a matic 17 Marec 2023, 19:37
Hello!

Are you 100% sure that the chip uP9505p was damaged?

Perhaps there is a bad connection (or a short circuit) inside the PCB board itself and you revived it temporarily by heating during the chip replacement process.

For the test, you can solder the old (supposedly a bad chip) back to the board and check whether the board still works or not.

#3 Re: MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka


Napisal/-a Vogelek23 17 Marec 2023, 20:34
Dookoła sterownika U500 (a także po drugiej stronie płyty na jego wysokości) jest nieco elementów biernych (rezystory, kondensatory). Proszę sprawdzić, czy wszystkie są stabilnie przylutowane do swoich padów - ja używam do tego elastycznej pęsety, delikatnie popychając elementy poziomo w poprzek (w połowie długości). Możliwe, że któryś z elementów jest uszkodzony mechanicznie i przy zmianach temperatury jego pad przestaje stykać, powodując uszkodzenie lub niepoprawne działanie sterownika U500.
Slika

#4 Re: MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka


Napisal/-a stomek 18 Marec 2023, 09:34
Are you 100% sure that the chip uP9505p was damaged?

Nie jestem pewien w tym przypadku, ale za każdym razem wymiana pomogła. Żeby wstawić stary musiałbym go odszukać wśród mnóstwa innych uszkodzonych wyrzuconych do pojemnika. Natomiast tym razem odtworzyłem proces wymiany układu bez jego wymiany , czyli podgrzałem całą kartę na podgrzewaczu i sam układ rozgrzałem do rozpływu spoiwa. NIc to nie zmieniło, karta dalej jest martwa, układ nie pracuje.

Proszę sprawdzić, czy wszystkie są stabilnie przylutowane do swoich padów

Tego nie robiłem, ale obejrzałem dokładnie całą kartę pod mikroskopem pod kątem pęknięć, braków czy innych artefaktów.
Sprawdzę to.

Re: MSI Radeon RX580 Gaming X 8G, MS-V341 ver:1.3, powracająca usterka


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 18 Marec 2023, 09:34
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.