• Serwer SMTP phpXmail zainstalowany na serwerze QNAP TS-659 Pro+

Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

#1 Serwer SMTP phpXmail zainstalowany na serwerze QNAP TS-659 Pro+


Napisal/-a SebastianR 12 Marec 2023, 17:53
Witam,

Rozpocząłem prace zmierzające do uruchomienia własnego serwera poczty w mojej sieci lokalnej.
Nie chcąc inwestować w kolejne urządzenie które musiało by pracować 24/7 jako maszynę "gospodarza" wybrałem właśnie serwer QNAP który robi w domu m.in za serwer multimediów ale do rzeczy:

Silnikiem serwera jest oprogramowanie Xmail w wersji 1.27. W serwerze po skonfigurowaniu (dodaniu domeny, utworzeniu skrzynki, ustawieniu przekierowań portów na routerze wszystko działa perfekcyjnie, poza jedną rzeczą z którą nie mogę sobie poradzić a mianowicie zmianą domyślnego portu SMTP z 25 na 587. Mój operator Internetu planuje wyłączenie portu 25 za około pół roku w związku z powyższym, jest ryzyko że nie będę już mógł wysyłać maili z mojego nowego serwera ;)

Przeczytałem chyba wszystkie wątki jakie udało mi się odnaleźć w Internecie odnośnie tego oprogramowania ale nie mogę zmusić Xmaila żeby wysyłał maile po 587. Zaznaczam też, że nie udało mi się znaleźć po SSH w samym QNAP-ie gdzie siedzi sam program żeby poszukać pliku konfiguracyjnego. Moja wiedza na temat systemów Linuxowych nie jest jeszcze zbyt duża, może ktoś będzie w stanie pomóc :) W jaki sposób wymusić na oprogramowaniu xMail wysyłanie maili za pomocą portu 587?

Pozdrawiam!
SebastianR

Re: Serwer SMTP phpXmail zainstalowany na serwerze QNAP TS-659 Pro+


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 12 Marec 2023, 17:53
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.