• Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez danielb406 28 lipca 2022, 22:43
Podczas drukowania pojawia się komunikat, że nie znaleziono jednego z tonerów, jest instrukcja żeby wyjąć każdy z osobna toner i włożyć jeszcze raz. Po czym konkretna stron się drukuje, jednak tło ma takie jak na zdjęciu. Z początku było to kilka razy w miesiącu, teraz w zasadzie nie da się drukować. Urządzenie przepracowało raptem 1600 stron, większość elementów według wbudowanej diagnostyki ma po kilka % zużycia. Tonery wymieniłem na inne, jednak nie pomogło.

Obrazek

Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez Google Adsense [BOT] 28 lipca 2022, 22:43

#2 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez Lesio23 29 lipca 2022, 12:33
Tonery oryginalne czy zamienniki ?

#3 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez danielb406 29 lipca 2022, 18:50
Zamienniki z dwóch firm. Odkąd mam drukarkę dopiero w tym roku taka akcja.

#4 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez Lesio23 2 sierpnia 2022, 09:05
Zacząłbym od wymiana tonera na oryginalny.

że nie znaleziono jednego z tonerów,

Za każdym razem ten sam toner? Czy losowo ?

#5 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez danielb406 2 sierpnia 2022, 09:16
Niestety nie pokazuje, który to toner. Czy w grę może wchodzić bęben w którym siedzą tonery?
Komplet oryginalnych tonerów wto ponad 800zł, stąd zastanawiające czy warto kupować, drukarka świetna jest to fakt.

#6 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez Lesio23 3 sierpnia 2022, 11:03
Czy w grę może wchodzić bęben w którym siedzą tonery?

Tak, może to być również bęben. Miałem jednak kilka przypadków gdzie drukarka nie widziała tonerów i to właśnie one były winne a nie bęben.

#7 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez esteDOG 3 sierpnia 2022, 12:14
Resetowałeś toner po wymianie? Miałem podobne urządzenie z serii MFC, jeżeli wymieniasz tonery na nieoryginalne pamiętaj żeby wykonać procedurę resetu tonerów w drukarce.
W niektórych przypadkach pomaga to na problem braku widoczności danego tonera.

Co do bębna to wątpię aby po tak małym przebiegu był do wymiany, inna kwestia to uszkodzenie (lub bardzo mocne zabrudzenie) wynikające ze stosowania nieoryginalnych tonerów. Zamienniki niestety, zwłaszcza w ostatnim czasie drastycznie podupadły na jakości. Dlatego poleciłbym Ci zamówienie zamienników z wyższej półki (osobiście zamawiam np. z firmy Black Point). Możesz również wyciągnąć bęben, kasetę i dokładnie przeczyścić. Staraj się nie stosować sprężonego powietrza, a jak już to bardzo delikatnie.

#8 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez danielb406 31 sierpnia 2022, 17:32
Wyczyściłem bęben w środku, suwakami kilkanaście razy przejechałem przy każdym kolorze i pomogło tylko na chwilę, potem jednak sprężonym powietrzem wszystko przedmuchałem i o dziwo jest ok, nawet kolory przy drukowaniu fotografii się poprawiły (jednak startu do atramentówki i tak nigdy nie było z obrazkami). Jako, że takie małe kombajny podrożały sporo chyba kupię te polecane zamienniki jeśli problem będzie się powtarzał. Aha, czy alkoholem izopropylowym można czyścić bęben, czy tylko na sucho?

#9 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez esteDOG 15 września 2022, 15:02
danielb406 napisał(a):Wyczyściłem bęben w środku, suwakami kilkanaście razy przejechałem przy każdym kolorze i pomogło tylko na chwilę, potem jednak sprężonym powietrzem wszystko przedmuchałem i o dziwo jest ok, nawet kolory przy drukowaniu fotografii się poprawiły (jednak startu do atramentówki i tak nigdy nie było z obrazkami). Jako, że takie małe kombajny podrożały sporo chyba kupię te polecane zamienniki jeśli problem będzie się powtarzał. Aha, czy alkoholem izopropylowym można czyścić bęben, czy tylko na sucho?


Bęben tylko na sucho. Najlepiej bawełnianą tkaniną, nie dociskaj za mocno i nie szoruj. Bardzo ważne żebyś nie dotykał palcami powierzchni bębna, jest to element światłoczuły i ślad po palcu może zostać na stałe.

#10 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez danielb406 6 grudnia 2022, 15:39
Temat chyba rozwiązany...od kilku dni drukuje dobrze po tym jak zrobiłem reset bębna jakimś kodem.

Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


przez Google Adsense [BOT] 6 grudnia 2022, 15:39

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.