English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Samsung 870 EVO - odzysk danych

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Samsung 870 EVO - odzysk danych


przez adeq4 19 października 2022, 03:39
Cześć,

proszę o pomoc w odzyskaniu danych z dysku.

Samsung 870 EVO (MZ-77E500)

Dysk po zasileniu +5V na początku pobiera ok 320mA, po paru sekundach prąd stabilizuje się na wartości 200mA. Wszystkie napięcia na cewkach obecne. Dysk widziany w biosie i menagerze urządzeń, lecz jakiekolwiek operacje związane z nim są niemożliwe - system spowalnia i myśli (dysk podłączony jako dodatkowy, system jest na innym dysku). Partycje się pojawiają, ale bez możliwości podejrzenia danych (info o koniecznym formatowaniu), zarządzanie dysków zawiesza się.

Posiadam drugi identyczny model dysku na ewentualny przeszczep części. Proszę o podpowiedzi jak uzyskać dostęp do danych.

Obrazek

Re: Samsung 870 EVO - odzysk danych


przez Google Adsense [BOT] 19 października 2022, 03:39

#2 Re: Samsung 870 EVO - odzysk danych  [ROZWIĄZANY]


przez Kaleron 19 października 2022, 11:22
Jeśli dysk jest prawidłowo rozpoznawany przez BIOS i system (poprawny model i właściwa pojemność), a pojawia się zawieszanie i inne problemy podczas odczytu, najprawdopodobniej powodem takiego zachowania jest degradacja układów NAND. Tego problemu nie rozwiążesz przekładając części. Spróbuj wykonać kopię posektorową na inny dysk (np. DMDE narzędzia->kopiuj sektory) i odzyskiwać dane z kopii. Może to być proces czasochłonny - to nic dziwnego. Mogą też w jego trakcie występować błędy - obyś tylko nie miał samych błędnych odczytów.

Odzyskując dane z SSDków zawsze wyłączaj obsługę funkcji TRIM.

#3 Re: Samsung 870 EVO - odzysk danych


przez adeq4 2 grudnia 2022, 23:26
Cześć po dłuższej przerwie. Po prawie miesiącu kopii posektorowej w DMDE pod DOS proces się zakończył, pliki i katalogi odzyskane. Dzięki za pomoc!

Re: Samsung 870 EVO - odzysk danych


przez Google Adsense [BOT] 2 grudnia 2022, 23:26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.