• Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona

Forumsregeln:Die Forumsregeln lesen

  1. Der Titel des Themas sollte Folgendes enthalten: den Hersteller der Maschine, das vollständige Modell und die kurze Beschreibung des Fehlers.
  2. Die Themennachricht sollte enthalten: einen PCB-Markierungscode (im Falle von Hardware-Reparaturen), erweiterte Beschreibung des Fehlers, Was wurde überprüft/ersetzt/gemessen + Schlussfolgerungen und, die Frage. Wenn Sie keinen PCB-Markierungscode finden können, du solltest lesen DIESES THEMA. Wenn Sie immer noch keine PCB-Markierungscode finden können, laden Sie bitte ein sauberen Fotos von beiden Seiten des Motherboards - ist es erforderlich, alle Filme und Module zu entfernen, die möglicherweise diese Markierungen abdecken könnte.
  3. Bevor Sie ein neues Thema veröffentlichen, sollten Sie alle Themen im Unterforum AUSBILDUNGEN lesen und machen Sie eine vorläufige Diagnose basierend auf dem Inhalt dieser Ausbildungen.
  4. Das Hochladen vollständiger Anweisungen/Schaltpläne oder BIOS-Dateien (oder das Verlinken auf andere Websites mit solchen Dateien) ist STRENG VERBOTEN. Sie können nur den kleinen Teil der Anweisung/Schaltplans oder den Link zur BIOS-Datei in UNVERIFIZIERTE BIOS-DATEIEN platzieren, der die Diagnose und Reparatur für den Themenautor vereinfacht. Sie können nicht mehr als eine vollständige Seite mit Anweisungen/Schaltplänen pro einzelnem Thema platzieren. Die Datei darf keine sichtbaren Wasserzeichen, "vertraulichen" Markierungen, E-Mail-Adressen usw. enthalten.
  5. Pro Thema darf nur eine fehlerhafte Maschine beschrieben werden. Für jede nächste Maschine sollten Sie ein neues Thema öffnen.
  6. Das Anfordern von Schaltplänen, Boardview, MB-Fotos, BIOS-Dateien oder Servicehandbüchern ist STRENG VERBOTEN. Wenn Sie irgendwelche von denen fragen wollen, sollten Sie ein neues Thema in DOKUMENTATION UND BIOS/EFI ANFRAGE Sub-Forum öffnen.

#1 Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von danielb406 28 Juli 2022, 22:43
Podczas drukowania pojawia się komunikat, że nie znaleziono jednego z tonerów, jest instrukcja żeby wyjąć każdy z osobna toner i włożyć jeszcze raz. Po czym konkretna stron się drukuje, jednak tło ma takie jak na zdjęciu. Z początku było to kilka razy w miesiącu, teraz w zasadzie nie da się drukować. Urządzenie przepracowało raptem 1600 stron, większość elementów według wbudowanej diagnostyki ma po kilka % zużycia. Tonery wymieniłem na inne, jednak nie pomogło.

Bild

Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von Google Adsense [BOT] 28 Juli 2022, 22:43

#2 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von Lesio23 29 Juli 2022, 12:33
Tonery oryginalne czy zamienniki ?

#3 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von danielb406 29 Juli 2022, 18:50
Zamienniki z dwóch firm. Odkąd mam drukarkę dopiero w tym roku taka akcja.

#4 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von Lesio23 2 August 2022, 09:05
Zacząłbym od wymiana tonera na oryginalny.

że nie znaleziono jednego z tonerów,

Za każdym razem ten sam toner? Czy losowo ?

#5 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von danielb406 2 August 2022, 09:16
Niestety nie pokazuje, który to toner. Czy w grę może wchodzić bęben w którym siedzą tonery?
Komplet oryginalnych tonerów wto ponad 800zł, stąd zastanawiające czy warto kupować, drukarka świetna jest to fakt.

#6 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von Lesio23 3 August 2022, 11:03
Czy w grę może wchodzić bęben w którym siedzą tonery?

Tak, może to być również bęben. Miałem jednak kilka przypadków gdzie drukarka nie widziała tonerów i to właśnie one były winne a nie bęben.

#7 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von esteDOG 3 August 2022, 12:14
Resetowałeś toner po wymianie? Miałem podobne urządzenie z serii MFC, jeżeli wymieniasz tonery na nieoryginalne pamiętaj żeby wykonać procedurę resetu tonerów w drukarce.
W niektórych przypadkach pomaga to na problem braku widoczności danego tonera.

Co do bębna to wątpię aby po tak małym przebiegu był do wymiany, inna kwestia to uszkodzenie (lub bardzo mocne zabrudzenie) wynikające ze stosowania nieoryginalnych tonerów. Zamienniki niestety, zwłaszcza w ostatnim czasie drastycznie podupadły na jakości. Dlatego poleciłbym Ci zamówienie zamienników z wyższej półki (osobiście zamawiam np. z firmy Black Point). Możesz również wyciągnąć bęben, kasetę i dokładnie przeczyścić. Staraj się nie stosować sprężonego powietrza, a jak już to bardzo delikatnie.

#8 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von danielb406 31 August 2022, 17:32
Wyczyściłem bęben w środku, suwakami kilkanaście razy przejechałem przy każdym kolorze i pomogło tylko na chwilę, potem jednak sprężonym powietrzem wszystko przedmuchałem i o dziwo jest ok, nawet kolory przy drukowaniu fotografii się poprawiły (jednak startu do atramentówki i tak nigdy nie było z obrazkami). Jako, że takie małe kombajny podrożały sporo chyba kupię te polecane zamienniki jeśli problem będzie się powtarzał. Aha, czy alkoholem izopropylowym można czyścić bęben, czy tylko na sucho?

#9 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von esteDOG 15 September 2022, 15:02
danielb406 hat geschrieben:Wyczyściłem bęben w środku, suwakami kilkanaście razy przejechałem przy każdym kolorze i pomogło tylko na chwilę, potem jednak sprężonym powietrzem wszystko przedmuchałem i o dziwo jest ok, nawet kolory przy drukowaniu fotografii się poprawiły (jednak startu do atramentówki i tak nigdy nie było z obrazkami). Jako, że takie małe kombajny podrożały sporo chyba kupię te polecane zamienniki jeśli problem będzie się powtarzał. Aha, czy alkoholem izopropylowym można czyścić bęben, czy tylko na sucho?


Bęben tylko na sucho. Najlepiej bawełnianą tkaniną, nie dociskaj za mocno i nie szoruj. Bardzo ważne żebyś nie dotykał palcami powierzchni bębna, jest to element światłoczuły i ślad po palcu może zostać na stałe.

#10 Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von danielb406 6 Dezember 2022, 15:39
Temat chyba rozwiązany...od kilku dni drukuje dobrze po tym jak zrobiłem reset bębna jakimś kodem.

Re: Brother MFC L-8650CDW - nie znajduje jednego z tonerów, kolorowa strona


von Google Adsense [BOT] 6 Dezember 2022, 15:39

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 0 Gäste

_______________________________
Alle Rechte vorbehalten. Das unerlaubte Kopieren des Inhalts dieser Website oder eines Teils davon ist strengstens untersagt.
Alle auf dieser Website veröffentlichten Marken, Markennamen, Produkte oder Dienstleistungen gehören ihren gesetzlichen Eigentümern, sind urheberrechtlich geschützt und werden nur zu Informationszwecken verwendet.