• Rozwiązany wątek - jest tytuł, ale nie ma treści

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#1 Rozwiązany wątek - jest tytuł, ale nie ma treści


przez clops35 12 sierpnia 2022, 21:28
Witam,
przeszukując forum znalazłem rozwiązany wątek bez treści.
Chyba należy to naprawić, albo usunąć wpis.
Sprawdzałem na dwóch przeglądarkach i jest to samo.
laptop-lenovo-ideapad-y580-cykliczne-on-off-t53304.html
Obrazek

Re: Rozwiązany wątek - jest tytuł, ale nie ma treści


przez Google Adsense [BOT] 12 sierpnia 2022, 21:28

#2 Re: Rozwiązany wątek - jest tytuł, ale nie ma treści


przez Vogelek23 12 sierpnia 2022, 22:22
Problem potwierdzony, wątek poprawiony i wyświetla się już poprawnie - natomiast jest to nieco "grubszy" problem związany z niepoprawnym użyciem przez użytkowników tagów QUOTE i wymaga naprawy na poziomie skryptu. Na poziomie użytkowania poprawiłem wszystkie 12 wątków, które zawierały taki sam problem. Muszę przyjrzeć się temu bliżej.

#3 Re: Rozwiązany wątek - jest tytuł, ale nie ma treści  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 13 sierpnia 2022, 17:38
Problem rozwiązany na poziomie skryptu. Powodowany był - jak już wspomniałem wyżej - niepoprawnym użyciem tagów QUOTE przez użytkowników. W przypadku użycia tagów jak poniżej (zdublowanie tagów, zapętlanie odpowiedzi) system nie analizował i nie filtrował wprowadzonych danych, przez co zezwalał na wysłanie wiadomości z takim formatowaniem:

Kod: Zaznacz cały1. [quote][quote]TEKST POSTU[/quote][/quote]
2. [quote][quote="Vogelek23"]TEKST POSTU[/quote][/quote]
3. [quote][quote="Vogelek23"]TEKST CYTOWANY[quote="clops35"]TEKST POSTU[/quote][/quote][/quote]


Obecnie skrypt analizuje wprowadzone dane - w przypadku niepoprawnego użycia tagów QUOTE (tylko z nimi były problemy, ponieważ generalnie mamy możliwość osadzania cytatów wewnątrz innych cytatów, czego nie ma w pozostałych BBCode) wyświetli się komunikat o niepoprawnym użyciu tagów. Skrypt zwyczajnie nie pozwoli wysłać postu do momentu, gdy nadmiarowe (zduplikowane) tagi QUOTE nie zostaną usunięte z treści postu. Poprawka działa zarówno na poziomie pełnego edytora, jak też okienka szybkiej odpowiedzi.

Zgłaszający otrzymuje skromną gratyfikację punktową.

Re: Rozwiązany wątek - jest tytuł, ale nie ma treści  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 13 sierpnia 2022, 17:38

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.