• HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez baner81 9 sierpnia 2022, 09:21
Laptop wyłączył się podczas pracy, wcześniej klientowi zgłaszał problem z baterią. Na chwilę obecną reaguje na power ale dioda na przycisku zapala się na kilka sekund po czym gaśnie i tak w kółko dopóki nie odłączy się zasilania. Dioda przy gnieździe zasilania w tym czasie zapala się na pomarańczowo, później na biało i gaśnie. Zasilacz oryginalny 135w, podłączyłem nowy 160w i to samo. Żeby nie potrzebnie nie błądzić zasadnicze pytanie: czy ta platforma potrafi się uruchomić bez podłączonej sprawnej baterii?

Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 9 sierpnia 2022, 09:21

#2 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez baner81 10 sierpnia 2022, 15:59
Przystąpiłem do diagnostyki, na początek bios i kbc. Przy programowaniu KBC jest wykrywane jako Device ID :8989, Revision 89, Flash ID 898989 i odczytuje też same 898989... Czy to może być problem z połączeniem czy też KBC jednak szwankuje?

#3 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez clops35 10 sierpnia 2022, 19:45
Cześć,
nigdy się z takim czymś nie spotkałem żeby tak czytało układ i wsad.
Jeśli przy podłączeniu nie zgłasza błędu to raczej uszkodzony.
Czy da się na nim zapisać inny wsad?
Ja bym go wymienił.

#4 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez baner81 11 sierpnia 2022, 09:11
Wymieniłem KBC z innej płyty, ale odczyt jest taki sam...same 89... Nie można skasować, tylko odczytać .Może to jednak uszkodzony most powoduje błędy w komunikacji. Przed włączeniem mam 5v, po włączeniu pojawiają się napięcia 5v, 3,3v oraz 1.05, cyklicznie się co kilka sekund zanikają, most zagrzewa się do 35stopni i tak sobie pulsuje na termowizji w rytm pojawiających się napięć.

#5 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez clops35 11 sierpnia 2022, 10:07
Co to jest za KBC?
Pobrałem boardview z forum, ale nie ma na nim opisu elementów.

#6 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez baner81 11 sierpnia 2022, 10:22
IT8987E BXS, odczyt robię poprzez SVOD 3.

#7 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez clops35 11 sierpnia 2022, 13:34
Czy BIOS odczytałeś poprawnie?
Zdejmij z płyty układ flash U5 i bez niego spróbuj odczytać KBC.

#8 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez baner81 11 sierpnia 2022, 14:20
Próbowałem też tego sposobu, jednak wtedy nie nawiązuje połączenia z układem. Po wlutowaniu kości znów można się łączyć. Bios prawidłowo odczytałem bezpośrednio z kości po wylucie.

#9 Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez clops35 11 sierpnia 2022, 15:21
Co za charger tam siedzi?
Zmierz napięcia po podłączeniu zasilacza na n. 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 16, 20 PU1001 (charger).

Re: HP OMEN 17-AN dag3bdmbac0 rev c- nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 11 sierpnia 2022, 15:21
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: krisark i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.