English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Macbook pro A1708 820-00840-A czasami nie startuje

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Macbook pro A1708 820-00840-A czasami nie startuje


przez Bolik 5 sierpnia 2022, 22:28
Jak w temacie Macbook Pro A1708 po lekkim zalaniu po naprawie się uruchamia i pracuje normalnie jedyne co nie działa prawidłowo to podświetlanie klawiatury ale bardziej chodzi mi o włączanie laptopa. Laptop jak jest wyłączony i klapnięty to po otworzeniu powinien automatycznie się uruchomić potem jest gong i się ładuje system. W tym laptopie czasami nie ma reakcji jakby był brak kontaktu z baterią. Jak go poruszam i ponaciskam przyciski to wkoncu zaskoczy i startuje a czasami normalnie startuje i nie wiem gdzie powinienem szukać problemu. Może miał ktoś z forumowiczow taki problem?

Jeżeli chodzi o podświetlanie klawiatury to działa tak że albo jest wyłączone, albo włącza się na max a na pasku na ekranie można sobie ustawiać mniej lub więcej tak jak głośność czy jasność ekranu. Myślę że ten problem jest w samej klawiaturze bo jest po zalaniu i nie zabardzo uśmiecha mi się ją wymieniać ze względu na koszty i czas pracy...

Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich

Re: Macbook pro A1708 820-00840-A czasami nie startuje


przez Google Adsense [BOT] 5 sierpnia 2022, 22:28

#2 Re: Macbook pro A1708 820-00840-A czasami nie startuje


przez Vogelek23 6 sierpnia 2022, 01:20
Proszę zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty głównej oraz zdjęcia ze zbliżeniem obszarów, które miały kontakt z cieczą.

Re: Macbook pro A1708 820-00840-A czasami nie startuje


przez Google Adsense [BOT] 6 sierpnia 2022, 01:20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.