• Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"

Regole del forum:Clicca per leggere le regole del forum

  1. Il titolo dell'argomento deve contenere: marca e modello completo del dispositivo e la breve descrizione del problema.
  2. Il messaggio di argomento dovrebbe contenere: un identificatore PCB (in caso di riparazioni hardware), descrizione estesa del problema, cosa è stato controllato/sostituito/misurato, eventuali conclusioni e la domanda. Se non riesci a individuare un identificatore PCB, leggi QUESTO ARGOMENTO. Se non riesci ancora a individuare un identificatore PCB, invia foto chiare di entrambi i lati della scheda madre; è necessario rimuovere qualsiasi pellicola o altri elementi che potrebbero coprire questo identificatore.
  3. Prima di pubblicare un nuovo argomento, leggere tutti gli argomenti nel subforum CORSI e fare una diagnosi preliminare basata sul contenuto di questi corsi.
  4. È VIETATO caricare diagrami completi, file BIOS o qualsiasi altro tipo di documentazione (o collegarsi a siti Web con tali file). Puoi caricare solo una piccola parte della documentazione o collegarti al file del BIOS nel subforum BIOS FILE NON VERIFICATI. Non è consentito caricare più di una pagina completa di istruzioni/diagrami per singolo argomento. Il file che carichi non deve contenere filigrane, contrassegni "Riservati", link o indirizzi email e non può essere protetto da password.
  5. È consentito descrivere un solo dispositivo difettoso per singolo argomento - dovresti sempre aprire un nuovo argomento per ogni dispositivo successivo.
  6. La richiesta degli diagrami completi, dei file BoardView, dei file BIOS o di qualsiasi altro tipo di documentazione NON È CONSENTITA in questo subforum. Se hai bisogno di chiedere uno di questi, dovresti aprire un nuovo argomento nel subforum DOCUMENTAZIONE E RICHIESTA BIOS/EFI.
Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

#1 Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 1 agosto 2022, 10:39
Witam,

Posiadam drukarkę jak w tytule. Drukarka włącza się, ale sygnalizuje error. Po sprawdzeniu kodu błędow wyglada, że uszkodzeniu uległa płytka zasilacza.
Na wyjściu tej płytki mam oznaczenia, jak poniżej.
Relay 2
Relay 1
Heat ON
AC ZeroX
P0V
P0V
+24V
+24V

Rozumiem, że na +24V powinienem spodziewać się takiego napięcia, a co na pozostałych pinach?
Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Google Adsense [BOT] 1 agosto 2022, 10:39

#2 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 1 agosto 2022, 11:47
Zelu00 ha scritto:Na wyjściu tej płytki mam oznaczenia, jak poniżej.
Byłoby dobrze, gdybyś zamieścił zdjęcia tej płytki.

Zelu00 ha scritto:Rozumiem, że na +24V powinienem spodziewać się takiego napięcia, a co na pozostałych pinach?
Nie widzimy płytki, więc ciężko powiedzieć - Relay 2/1 mogą to być równie dobrze wyjścia sterujące (sygnały, załączające cewki przekaźników) jak i wykonawcze (napięcia po stykach przekaźników). Sygnał Heat ON powinien być w stanie wysokim (ciężko określić poziom napięcia), gdy drukarka nagrzewa się przed wydrukowaniem. AC ZeroX to prawdopodobnie sygnał detekcji przejścia napięcia sieci przez zero (który najczęściej służy do bezstratnego sterowania triakiem, załączającym grzałkę). P0V wygląda po prostu na masę. Ale - jak wspomniałem - nie widząc płytki ciężko cokolwiek konkretnego powiedzieć.

EDIT: Spojrzałem w schemat modelu HL-2xxx i tam Relay 2/1 to sygnały sterujące przekaźnikiem grzałki - między tymi pinami występuje napięcie z przedziału 12-24V (zależnie od napięcia znamionowego cewki przekaźnika), ale tylko, gdy grzałka jest załączana przed wydrukiem. Heat ON to sygnał, który przychodzi z płytki sterującej i załącza triak grzałki, zaś AC ZeroX to jak pisałem detekcja przejścia napięcia sieci przez zero, używana do sterowania wspomnianego triaka grzałki.

#3 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 1 agosto 2022, 12:56
Dzięki za odpowiedź. Załączam zdjęcia płytki.
Czy możliwe jest, aby któryś z elektrolitów stracil swoją pojemność i stąd ten błąd?

Immagine
Immagine

#4 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 1 agosto 2022, 13:14
Zelu00 ha scritto:Czy możliwe jest, aby któryś z elektrolitów stracil swoją pojemność i stąd ten błąd?
Jeśli między pinami +24V i P0V masz stabilne 24V, to nie szukałbym problemu z samym zasilaniem. Zacznij od zmierzenia rezystancji w obu kierunkach pomiędzy pinami RELAY1 i RELAY2. Kolejno, powtórz pomiary tych samych pinów na zakresie diody (też w obu kierunkach). Opublikuj wyniki.

#5 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 2 agosto 2022, 12:02
Rezystancje między pinami w obu kierunkach jest 1.3k. Na zakresie diody w jedną stronę pokazuje 0.47V, w drugą stronę 0.5V. P0V faktycznie jest masa.

Dodatkowo zmierzyłem +24V i jest stabilne 24V. HEAT ON do masy pokazuje ok. 6V.
Po włączeniu zasilania słysze, jak przekaźnik załącza się i po chwili wyłącza, więc tutaj zakładam, że ta część jest sprawna. Przekaźnik jest na 24V.
Czy mógłbym prosić o jakieś dodatkowe sugestie co pomierzyć?

#6 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 2 agosto 2022, 20:30
Zelu00 ha scritto:Czy mógłbym prosić o jakieś dodatkowe sugestie co pomierzyć?
Zresetowałeś licznik błędów "Irregular power supply detection"? Jeśli nie, to zresetuj przy użyciu pliku "FILEDG32.exe" z paczki, załączonej do postu. Instrukcję resetowania licznika błędów przy użyciu pliku "FILEDG32.exe" także dołączyłem w tej paczce (niestety, dostępna tylko po angielsku).



Non hai i permessi necessari per visualizzare i file allegati in questo messaggio.

#7 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 2 agosto 2022, 21:24
Próbowałem postępować według instrukcji, ale nie rozumiem pierwszego kroku. Napisali:
1. Turn OFF the power switch of the machine -> rozumiem, ze mam odłączyć kompletnie zasilanie (np. wyciągnąć wtyczke)
2 . Connect the machine to your computer by using USB cable - podpiąłem kabel USB do drukarki i PC
3. Check that the power switch is turned OFF. Press and hold the "o" button and check that the Ready and Error LEDs are lit - to zdanie albo nie rozumiem, albo nie ma dla mnie sensu, bo nie mogą diody świecić, jak zasilanie jest odpięte. Próbowałem na dwa sposoby, najpierw przytrzymałem przycisk power i włąćzyłem wtyczke od zasilania oraz najpierw włączyłem wtyczke od zasilania, a poźniej przytrzymałem przycisk.
Finalnie po odpaleniu FILEDG32.EXE dostałe screen jak ponizej.
Immagine
Teraz powinienem przesunac na ikonę chyba "Brother BHL2- Main..." plik SQWAVE.PJL, ale go nie ma w załączonym zipie.

#8 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 3 agosto 2022, 09:09
Zelu00 ha scritto:Próbowałem postępować według instrukcji, ale nie rozumiem pierwszego kroku.
Instrukcja jest jasna i przejrzysta, przynajmniej dla mnie. Poniżej polskie tłumaczenie z objaśnieniami).
  1. Wyłącz drukarkę wyłącznikiem (przyciskiem zasilania z przodu drukarki, nie z prądu).
  2. Podłącz drukarkę do komputera kablem USB.
  3. Upewnij się, że drukarka jest nadal wyłączona (ale nie odłączona od prądu). Wciśnij i trzymaj przycisk zasilania z przodu drukarki - diody BŁĄD i GOTOWA powinny się zaświecić. Nadal trzymając wciśnięty przycisk zasilania, otwórz pokrywę drukarki - teraz dioda BŁĄD powinna zgasnąć a dioda GOTOWA powinna nadal świecić. Nadal trzymając wciśnięty przycisk zasilania, wyciągnij bęben drukarki - teraz dioda BŁĄD powinna się zaświecić z powrotem. Sprawdź, czy obie diody BŁĄD i GOTOWA się świecą i jeśli tak, dopiero teraz możesz zwolnić przycisk zasilania z przodu drukarki.
  4. Po zwolnieniu przycisku zasilania OBIE diody BŁĄD i GOTOWA powinny zgasnąć. Teraz wciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj go przez minimum 2 sekundy.
  5. Sprawdź, czy dioda BŁĄD się zaświeciła i jeśli tak, zamknij pokrywę drukarki.
  6. Uruchom plik FILEDG32.EXE na komputerze, do którego podłączona jest drukarka, i zaznacz ikonę "Brother Maintenance USB Printer".
  7. Przeciągnij plik "SQWAVE.PJL" i upuść go na ikonę "Brother Maintenance USB Printer".
  8. Wyłącz drukarkę przyciskiem zasilania z przodu.

Zelu00 ha scritto:(...) plik SQWAVE.PJL, ale go nie ma w załączonym zipie.
Sorry, zapomniałem dołączyć do paczki. Załączam do postu.



Non hai i permessi necessari per visualizzare i file allegati in questo messaggio.

#9 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 3 agosto 2022, 11:41
Problem polegał na tym, że po włączeniu zasilania (wtyczki) drukarka odrazu się włącza i przechodzi w tryb błędu w ktorym nie mogę za pomocą przycisku power ją uśpić. Finalnie po kilku próbachudalo mi się wywołać sytuacje, gdzie po włączeniu zasilania drukarka była uśpiona.
Odpalając w punkcie 6 plik FILEDG32.EXE widzę, że aktywna jest drukarka o nazwie "Brother BHL2-Maintenance" zamiast "Brother Maintenance USB Printer" (patrz poniższy obrazek), ale zakładam, że jest to poprawne zachowanie ponieważ jak odpalam drukarke bez przechodzenia przez procedurę to aktywna jest drukarka "Brother HL-1210W series".
Przeciągając plik SQWAVE.PJL na ikone"Brother BHL2-Maintenance" nic się nie dzieje, tak samo wybierając plik używając opcji "Print file(s)"
Co może być nie tak?

Immagine

Pytanie też czy mam dobry plik FILEDG32.EXe, czy nie powinien byc do serii HL-1 zamiast BHL2?

#10 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 3 agosto 2022, 20:35
Znalazłem inną procedurę:
  1. Wyłącz drukarkę włącznikiem z przodu. Drukarka musi być podłączona do sieci, ale odłączona od komputera.
  2. Naciśnij i trzymaj włącznik (diody GOTOWA i BŁĄD powinny się zaświecić).
  3. Trzymając nadal wciśnięty włącznik, otwórz pokrywę drukarki (dioda BŁĄD powinna zgasnąć, a dioda GOTOWA nadal świecić).
  4. Wyciągnij bęben - powinna się zaświecić dioda BŁĄD.
  5. Włóż bęben z powrotem na miejsce.
  6. Zamknij pokrywę - jeśli obie diody (GOTOWA i BŁĄD) nadal się świecą, możesz puścić włącznik, a jeśli nie, to powtórz całą procedurę od początku. Po puszczeniu włącznika obie diody powinny zgasnąć.
  7. Przyciśnij włącznik i przytrzymaj przez około DWIE sekundy, dopóki nie zaświeci się dioda BŁĄD - po puszczeniu włącznika powinna się także zaświecić dioda GOTOWA.
  8. Podłącz drukarkę do komputera przez kabel USB.
  9. Zainstaluj sterowniki "Maintenance Drivers" i upewnij się, że drukarka jest wykrywana poprawnie i bez błędów w Menedżerze Urządzeń (dołączyłem sterowniki do postu; w systemach od Windows 8 wzwyż musisz na komputerze wyłączyć sprawdzanie podpisów sterowników i wymusić instalację sterownika dla drukarki).
  10. Uruchom narzędzie FILEGD32.exe i plik SQWAVE.PJL upuść na ikonę drukarki "Maintenance" (lub innej, zawierającej podobną frazę); diody GOTOWA i BŁĄD mogą (nie wiem, czy powinny) migać podczas transferu pliku.




Non hai i permessi necessari per visualizzare i file allegati in questo messaggio.

#11 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 3 agosto 2022, 21:51
A masz może paczke "Maintenance Drivers"?

#12 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 4 agosto 2022, 02:11
Zelu00 ha scritto:A masz może paczke "Maintenance Drivers"?
No przecież jest w załączniku w poście wyżej... :roll:

#13 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 4 agosto 2022, 21:05
Niestety nie jestem w stanie zrobic opisanej procedury. W punkcie 5 dioda ERROR gaśnie zawsze po włożeniu spowrotem bębna.
W punkcie 6, więc nie mam nigdy sytuacji żeby po zamknięciu pokrywy obie diody świeciły nadal ze wzgledu na to, że w punkcie 5 dioda ERROR zawsze gaśnie. Natomiast faktycznie w punkcie 6 po puszczeniu przycisku wszystkie diody gasną. Dodatkowo później w punkcie 7 po naciśnieciu przycisku zapala się zawsze dioda READY i po przytrzymaniu przez więcej niż dwie sekundy zapala się dodatkowo dioda ERROR. Natomiast jak już puszcze przycisk to obie diody znowu zaczynają migać . Ciekawe jest to, że mimo tych różnic po odpaleniu pliku FILEDG32.EXE aktywną drukarka jest drukarka "....Maitenance", ale znowu przeciągnięcie pliku SQWAVE na tą ikone nic nie powoduje.
Zainstalowałem też Maintenace Drivers - zainstalowały się dwa z trzech - trzeci zwraca błąd. Raczej źle procedury nie wykonuje, bo próbowałem już na milion sposobów z różnymi modyfikacjami tej procedury i tez nic.
Co ciekawe, jak wykonam tą procedurę i mam aktywną drukarkę maintenace to po wyłączeniu zasilania i włączeniu drukarka pozostaje w uśpeiniu, a nie tak jak przy normalnym rozruchu włączała się automatycznie i wyświetlała błąd.
Jakieś inne sugestie, czy tylko serwis albo śmietnik?

#14 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Vogelek23 4 agosto 2022, 21:56
Zelu00 ha scritto:Jakieś inne sugestie, czy tylko serwis albo śmietnik?
Ja już niestety dalej nie będę w stanie pomóc, bo nie mam pojęcia, dlaczego tak się u Ciebie dzieje - możesz poczekać, aż wypowie się ktoś, kto na co dzień serwisuje drukarki. Ja staram się unikać tego tematu jak przysłowiowego ognia.

#15 Re: Brother HL-1222WE - Błąd "Irregular power supply detection error"


da Zelu00 4 agosto 2022, 22:46
Znalazłem jeszcze procedure Hard reset. Wykonałem ją, ale nadal błąd jest zgłaszany, więc może faktycznie jest jakiś błąd sprzętowy.

Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 0 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.
cron