English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • restarty po 30 min pracy - Samsung QE55Q60RATXXH

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 restarty po 30 min pracy - Samsung QE55Q60RATXXH


przez danielb406 22 czerwca 2022, 10:23
Miałem już kilka sztuk tego modelu, we wszystkich problem z matrycą, każdy podczas około 3 msc testów pracował poprawnie. Trafiła się jednak sztuka, która mimo rozwiązania problemu z matrycą nie daje za wygraną i uruchamia się ponownie pierwszy raz po dłuższej pracy (30 min), następnie co raz częściej, aż do momentu kiedy wyłączę, ostygnie.
Na początku skupiłem się na wgraniu aktualizacji przez USB, doszedłem do najnowszej wersji z przed 2 tygodni, niestety bez zmian.
Ze sprawnej sztuki zgrałem 2 wsady kości Winbond i wgrałem na płytę główną która siedzi w problematycznym telewizorze. Bez zmian.
W końcu nad stołem termowizję ustawiłem, procesor około 53-55 stopni, 2 kości nand za to 63 stopnie średnio - na cpu dałem nową pastę po czyszczeniu, a na pamięci radiatory - temperatury spadły 5 stopni na cpu i o 10 stopni prawie na pamięciach. Niestety nic to nie dało.
Czy może problem jest jednak może w samych kościach, które należy wymienić? Miał ktoś już taki problem?

Obrazek

Re: restarty po 30 min pracy - Samsung QE55Q60RATXXH


przez Google Adsense [BOT] 22 czerwca 2022, 10:23

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.