English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Serwer Synology NAS - DS 218J - nie uruchamia się, miga na niebiesko

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Serwer Synology NAS - DS 218J - nie uruchamia się, miga na niebiesko


przez dragolice 2 czerwca 2022, 23:46
Cześć, mam kłopot z serwerem NAS. Kupiłem go, w okazyjnej cenie, jednak okazało się, że dioda LED mruga w nim na niebiesko w nieskończoność.
Po rozebraniu okazało się, że płytka ze złączem na drugi dysk jest uszkodzona. Mogło w tym miejscu dojść do zwarcia. Niestety gołym okiem nie widać żadnych uszkodzeń. Jedyne co pomierzyłem to napięcia na dławikach. Na większym jest 5 V na mniejszym 1.2V.
Włączone urządzenie pobiera 0,33 A.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o pomoc gdzie zacząć poszukiwania.

Re: Serwer Synology NAS - DS 218J - nie uruchamia się, miga na niebiesko


przez Google Adsense [BOT] 2 czerwca 2022, 23:46

#2 Re: Serwer Synology NAS - DS 218J - nie uruchamia się, miga na niebiesko


przez xamledyD 21 czerwca 2022, 10:17
Witam.
Na płycie jest więcej dławików, na których warto pomierzyć napięcia - przyjrzyj się uważnie, pomierz napięcia i podaj je zgodnie ze sztuką tj. z oznaczeniem dławika na płycie np. L2 - 3.3 V, L3 - 1.8 V itd.
Czy oprócz procesora coś nagrzewa się na płycie?
Podaj oznaczenie kości wskazanej na poniższym rysunku i zmierz napięcie jej zasilania na jej wyprowadzeniu VCC.
Obrazek
Pozdrawiam

Re: Serwer Synology NAS - DS 218J - nie uruchamia się, miga na niebiesko


przez Google Adsense [BOT] 21 czerwca 2022, 10:17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.