English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • PS4 FAT SAC-001 Identyfikacja komponentów

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 PS4 FAT SAC-001 Identyfikacja komponentów


przez Bulo 11 czerwca 2022, 15:29
Witam serdecznie
Potrzebuje pomocy w identyfikacji komponentów po burzy wybuchł układ od HDMI i obok gniazda diody to z tego co znalazłem na forum są to zenerki 5.6V.
Ale po drugiej stronie płyty głównej spalił się (chyba) rezystor i dioda następna i chciałbym się dowiedzieć jakiej są wartości.

Obrazek

Obrazek

Re: PS4 FAT SAC-001 Identyfikacja komponentów


przez Google Adsense [BOT] 11 czerwca 2022, 15:29

#2 Re: PS4 FAT SAC-001 Identyfikacja komponentów  [ROZWIĄZANY]


przez Bulo 16 czerwca 2022, 20:30
Dobra znalazłem co to jest za rezystor. Obok diody jest rezystor 22 Ohm
Można zamknąć

Re: PS4 FAT SAC-001 Identyfikacja komponentów  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 16 czerwca 2022, 20:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.