English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano
  • Xbox One Series X Model 1787 - brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Xbox One Series X Model 1787 - brak obrazu


przez SPIOH1979 31 stycznia 2022, 17:18
Witam
Konsola: Xbox One X Model 1787
Płyta główna: M1037358-005
Gniazdo HDMI jest ok. Wymieniłem retimer dwa razy dla pewności ale nadal brak obrazu. Wygląda na to jak by konsola normalnie startowała ale nie daje obrazu. Filtry EG3 EG4 ok.

Re: Xbox One Series X Model 1787 - brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 31 stycznia 2022, 17:18

#2 Re: Xbox One Series X Model 1787 - brak obrazu  [ROZWIĄZANY]


przez bomi123 20 kwietnia 2022, 11:04
Jest szansa, że uszkodzeniu uległa dioda ESD obok retimera z lewej strony, ta ze świecącą powłoką. Dostępna jedynie z wylutu, więc jeśli masz dawce to podmień (tylko uwaga bo jest dość delikatna na grzanie). Jeśli nie masz pozostaje baypass jak na zdjęciu. Trzeba jednak mieć z tyłu głowy, że to jest obejście i bez tego elementu konsola łatwiej może ulec awarii.
Obrazek

#3 Re: Xbox One Series X Model 1787 - brak obrazu


przez SPIOH1979 20 kwietnia 2022, 17:41
Problemem był retimer prawdopodobnie miałem pecha i kupiłem dwa razy malowanke, trzeci zadziałał.

Re: Xbox One Series X Model 1787 - brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 20 kwietnia 2022, 17:41

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.