• Coś dla relaksu - nowa kategoria w MENU głównym

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1Coś dla relaksu - nowa kategoria w MENU głównym


przez Vogelek23 11 kwietnia 2022, 03:15
Witajcie.

Niniejszym wątkiem rozpoczynam wdrażanie na naszym forum kącika relaksu - czyli mini-gier, które nie tylko uprzyjemnią nam czas, ale także (a może nawet przede wszystkim) oderwą nas choć na chwilę od pracy. Każdy z nas bowiem potrzebuje odrobiny wytchnienia od codziennych zmagań z miniaturowymi elementami, oparami topnika i brzęczykiem multimetru ;)

Być może zauważyliście już, że w MENU głównym pojawiła się nowa pozycja - GRY. Po jej kliknięciu (rozwinięciu) ukaże nam się lista gier aktualnie wdrożonych na forum (lista jest obecnie nieco "uboga", delikatnie rzecz ujmując ;) , ale to się będzie zmieniało na przestrzeni czasu):
Obrazek

Pierwszą grą, jaka została właśnie wdrożona na forum, jest gra logiczna SUDOKU. Idei tej gry nie będę tutaj przedstawiał, bo chyba każdy choć raz w życiu zetknął się z tą fantastyczną łamigłówką. Gra ma 6 poziomów: bardzo łatwy, łatwy, średni, trudny, bardzo trudny i ekstremalny. Na chwilę obecną dostępnych jest około 1000 unikalnych siatek - w kolejce do instalacji czeka jednakże kolejne kilkanaście tysięcy. Na początku rozwiązujemy najprostsze siatki Sudoku, by po wprawieniu się osiągać kolejne poziomy trudności. Jeśli na jakimś etapie utkniemy, możemy wykorzystać "koło ratunkowe" (jakie, to już znajdźcie sami w panelu gry). Gdy zauważymy, że zabrnęliśmy w ślepy zaułek bez wyjścia, możemy oczywiście zacząć rozgrywkę od początku. W panelu gry dostępne są także indywidualne statystyki, pokazujące liczbę rozwiązanych siatek, ilość zdobytych punktów itd., a także lista Top 10 "najlepszych z najlepszych". Dodałem też funkcję autozapisu siatki po każdym ruchu - w ten sposób siatka nie zostanie zresetowana, jeśli np. w połowie jej rozwiązywania zamkniemy okno przeglądarki czy wylogujemy się z forum.

---------

Na chwilę obecną gry nie będą w żaden sposób integrowane z Systemem Punktowym. Być może w przyszłości rozważę wprowadzenie np. nagród punktowych dla najlepszych graczy w danym tygodniu/miesiącu. Jeśli znajdziecie jakiekolwiek błędy w grze (np. błędy w tłumaczeniach, PHP), proszę o zgłaszanie ich w dziale PROBLEMY Z FORUM.

Serdecznie zapraszam Was zatem do magicznego świata liczb, życząc jednocześnie zdrowej, uczciwej i koleżeńskiej rywalizacji :)

Re: Coś dla relaksu - nowa kategoria w MENU głównym


przez Google Adsense [BOT] 11 kwietnia 2022, 03:15
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.