English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Samsung XCover 4s - wymiana mikrofonu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samsung XCover 4s - wymiana mikrofonu


przez qba 1 marca 2022, 14:56
Dzień dobry, mam problem z mikrofonem w telefonie Samsung XCover 4s, przez kilka lat nie bylo żadnego problemu aż mikrofon został uszkodzony podczas mechanicznego czyszczenia po czym był wymieniony. Ale problem szybko powrócił i okazałao się, że tym razem opiłki (telefon mechanika) dostały się do mikrofonu.
Wyczyściłem kanał mikrofonu i nigdzie nie widzę jakiegoś elementu który zapobiegałby dostaniu się zabrudzenia do mikrofonu, czy nie ma faktycznie niczego takiego? czy zostało to usunięte podczas pierwszej naprawy i stąd tak szybko mikrofon zabrudził się ponownie? Poniżej zdjęcia. Może dałoby się dołożyć jakąś przesłonę która zapobiegłaby dostaniu się zabrudzenia do mikrofonu?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Samsung XCover 4s - wymiana mikrofonu


przez Google Adsense [BOT] 1 marca 2022, 14:56

#2 Re: Samsung XCover 4s - wymiana mikrofonu


przez qba 16 marca 2022, 20:00
Z szacunku do forum i dla potomynch dodaję odpowiedź na pytanie (przepraszam za post pod postem).

Temat zaciekawił mnie na tyle, że postanowiłem zakupić drigu "korpus" w któym okazało się, że w tym modelu jest memebrana w kanale mikrofonu. Myślę, że osoby serwisujące telefony na co dzień wiedzią o tym.. ale cóż.. Dzięki tej membranie telefon zachowuje szczelność... Natomiast trafiłem na korups który był zalany czymś lepkim co dostało się do głośnika słuchawki i uszkodziło ją. Nie zauważyłem tego przed zerwaniem plomby sprzedawcy, wiec na zwrot było za późno. Postanowiłem wymienić głośnik słuchawki wbudowany w korpus XCover 4s, w końcu musi dać się go jakoś rozebrać.. i maiłem rację - z pozoru wyglądający na nierozbieralny da się rozebrać w kilka minut - kwestia odpowiedniego podejścia. Dzięku temu uzyskujęmy dostep do wymiany głośnika słuchawki oraz .. membrany mikrofonu która nie dawała mi spokoju od dwóch tygodni - ponad... ;) Poniżej zdjęcia i jeszcze pytanie o pola na obudowie które mnie zaciekawiły, czy to jest jakiś rodzaj anten?

UWAGA! Membrana w kanale mikrofonu telefonu jest tak delikatna, że odradzam mechaniczne czyszczenie kanału! Jakiekolwiek dotknięcie jej szpiczastym elementem powoduje rozciągnięcie jej i/lub przebicie..

[Korpus po rozłożeniu]
Obrazek
[Membrana mikrofonu]
Obrazek
[Uszkodzona membrana]
Obrazek

Jeśli ktoś wie, prosiłbym o wyjaśnienie jakie zadania mają i jak działają te pola w innym kolorze niż obudowa z padami do któych są podłączone styki z płytki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Samsung XCover 4s - wymiana mikrofonu


przez Google Adsense [BOT] 16 marca 2022, 20:00
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.