• MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy

Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

#21 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a michallus 8 Avgust 2018, 17:06
W tym przypadku uszkodzone są kontrolery od USB-C dlatego takie wskazanie :-)

Re: Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 8 Avgust 2018, 17:06

#22 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a RafalB 18 Avgust 2018, 12:59
Dzięki za wyjaśnienie, w między czasie kupiłem UM25C i trigger do wyzwalania trybów pracy USB-PD, trochę odrobiłem lekcje. Nadal jednak noszę się z zamiarem używania zasilacza programowalnego od weryfikacji i diagnozy co wymusza użycie czegoś(uC) po drodze bo same rezystory na linii D+/D- to za mało przy PD.

#23 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a WIOLAD 18 Avgust 2018, 13:35
Łukasz coś w temacie projektu się ruszyło?

#24 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a HelpSerwis 27 Februar 2020, 00:18
Dzień dobry,
również bym był zainteresowany takim kablem do zasilacza laboratoryjnego. Jeśli coś się ruszyło w tej sprawie to prosił bym o informacje :)

#25 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a duchtesciowej 27 Februar 2020, 03:17
HelpSerwis napisal/-a:również bym był zainteresowany takim kablem do zasilacza laboratoryjnego. Jeśli coś się ruszyło w tej sprawie to prosił bym o informacje

To się chyba nie doczekasz, a temat raczej umarł. Pozostaje Ci zakup albo miernika USB-C i oryginalnego zasilacza, albo możesz kupić np. przetwornicę samochodową z USB PD (ja mam od Satechi) i podpiąć pod laboratoryjny, nie zbyt to dokładne, bo dochodzą moce strat na booscie, ale jakoś to tam działa. Mam to i to i korzystam jednak z zasilacza oryginalnego + miernik.

#26 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a michalmwp 7 Marec 2020, 23:12
Z USB-C w laptopach nie jest tak różowo jak np w smartfonach.

Tu jest ciekawy artykuł i tabelka z testami ładowania kilku laptopów ładowarkami nie od kompletu.
https://www.pcworld.com/article/3017182/usb-c-charging-universal-or-bust-we-plug-in-every-device-we-have-to-chase-the-dream.html

Trafił do mnie kiedyś HP x2 210 G1 z problemami z ładowaniem. Podczas testów na uniwersalnej ładowarce USB-C okazało się że ładowanie jest w stanie wyłączonym, na "biosie", podczas startu Windows aż załadowania pulpitu. Gdy pojawił się pulpit, ładowanie zanikało. Można było w menedżerze urządzeń usunąć "Zasilacz Microsoft" i ładowanie wracało do czasu ponownego rozruchu systemu i automatycznego załadowania drajwera zasilacza.

#27 Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a franekx6 15 Februar 2022, 20:31
Witam
Czy coś się zmieniło w temacie podłączania laptopa na USB-C pod zasilacz laboratoryjny? Czy nadal zostaje opcja zasilacza na USB-C + tester ?
Pozdrawiam

Re: MacBook A1706 USB 3.0 jak podłączyć pod zasilacz serwisowy


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 15 Februar 2022, 20:31
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.