• Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain the full model of data carrier and the brief description of problem.
  2. Topic message should contain the extended description of problem, what was checked, your conclusions and the question.
  3. Uploading of any complete instruction/schematics files is STRICTLY PROHIBITED. You can only upload the small portion of documentation which simplifies the diagnostics/repair. You are not allowed to upload more than one complete page of instruction/schematic per single topic.
  4. It is only allowed to describe one faulty device per topic - you should always open a new topic for each subsequent device.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by janstop84 21 January 2022, 11:33
Witam. Przez brak ostroznosci sformatowałem sobie pendriva . Miałem tam sporo róznych plików filmy ,zdjęcia dokumenty. Część odzyskałem programem Recuva. Ale akurat te na których nakmniej mi zależało. Czy jest szansa odzyskac resztę danych jakimś darmowym programem?

Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by Google Adsense [BOT] 21 January 2022, 11:33

#2 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by Kaleron 21 January 2022, 12:21
DMDE - wykonaj najpierw kopię posektorową. Ogólnie fizyka zapisu i organizacja danych w układach NANDowych powoduje, że dane tracone są szybciej niż w przypadku nośników magnetycznych. Nośniki NANDowe operują na większych fizycznych jednostkach alokacji i muszą wykonywać operację kasowania, by zapisać nowe dane, podczas gdy w przypadku nośników magnetycznych poprzednia zawartość nie stoi na przeszkodzie nadpisaniu (przemagnesowaniu) i może sobie leżeć czekając, aż konkretne sektory będą potrzebne do użycia.

#3 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by janstop84 21 January 2022, 14:46
Albo ja coś zle robię albo ten progrma nie odzyskuje danych. Zaznaczam dysk zródłowy czyli mojego pendriva. Kopiuj sektory. Wskazuje dysk docelowy i po zakończeniu operacji dysk docelowy jest pusty. Program nie zgłasza błędów.

#4 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by Vogelek23 21 January 2022, 16:15
I nic dziwnego - dysk źródłowy był sformatowany, więc dysk docelowy będzie pusty. Kopia posektorowa służy do tego, abyś nie "katował" oryginalnego nośnika, zmniejszając szanse na odzyskanie z niego danych. Po prostu dalsze odzyskiwanie (dogłębne skanowanie) przeprowadzasz na kopii. Natomiast jeśli program Recuva nie odzyskał części danych, to raczej żaden inny darmowy program nie odzyska Ci więcej w tym przypadku.

#5 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by janstop84 21 January 2022, 16:58
Czyli jak? Mam później dysk docelowy skanować jakimś programem do odzyskiwania?

#7 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by janstop84 21 January 2022, 22:03
A ile może kosztować odzyskanie takich danych u kogoś kto się tym zajmuje? Najgorsze jest to ,że straciłem klucz do antywirusa i wiele przydatnych rzeczy które tam miałem. I tam pal licho fotki i filmy.

#8 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by Vogelek23 22 January 2022, 06:36
janstop84 wrote:A ile może kosztować odzyskanie takich danych u kogoś kto się tym zajmuje?
Napisz Prywatną Wiadomość do użytkownika "arvika": ucp.php?i=pm&mode=compose&u=1343

#9 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by janstop84 22 January 2022, 07:08
Dobrze napiszę . Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak program DMDE zakończy prace to dysk docelowy robi się nie widoczny dla systemu i programów, np recuva chce go formatować . bo nie spełnia jakiś tam wymagań. Czy ja coś zle robię?

#10 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by janstop84 23 January 2022, 12:21
Nie wiem jakim cudem ten pendriv jest zabezpieczony przed zapisem. Czy da się coś z tym zrobić?

#11 Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by Kaleron 24 January 2022, 10:52
janstop84 wrote:recuva chce go formatować
- formatowanie nośnika, z którego straciło się dane jest na czele najbardziej kretyńskich rzeczy, jakie w ogóle można zrobić. Dlatego Recuvy (a tak samo Disk Drilla i wielu innych programów obsługiwanych trzema kliknięciami) nie uważam za program do odzyskiwania danych. Wiem, że dużo ludzi lubi takie programy, bo nic nie trzeba umieć ani nie trzeba za dużo myśleć przy pracy, a jednak czasem coś tam znajdzie.

W przypadku nośników NANDowych ryzyko bezpowrotnej utraty danych jest daleko większe niż w przypadku nośników magnetycznych. Jest to związane z zupełnie inną fizyką zapisu i przechowywania danych, która wymusza uprzednie skasowanie bloków zanim będzie można w nich umieścić kolejne dane. Konsekwencją tego jest to, że adresy LBA przy zmianie zawartości rotują po różnych fizycznych jednostkach adresacji i kasowane w strukturach logicznych dane nie czekają grzecznie w swoich sektorach, aż jakiś program je odnajdzie.

Po wykonaniu kopii posektorowej normalne jest, że kopia zawiera wszystkie błędy nośnika pierwotnego. Robisz ją po to, by spokojnie pracować bez stresu, że przez jakiś błąd nie będziesz mógł wrócić do stanu wyjściowego. W DMDE możesz normalnie pracować w strukturach logicznych lub ich fragmentach, przeanalizować zawartość w hex-edytorze, użyć wyszukiwarki dla wyszukiwania konkretnych wartości, jakie Cię interesują - to dużo większe możliwości od skanowania prostymi programami, które na wstępie chcą formatować nośniki. Jeśli zobaczysz w hex edytorze, że zawartość jest w znacznej mierze wyzerowana, sam dojdziesz do tego, że więcej wyciągnąć się nie da, ale używając wyszukiwarki do wyszukiwania określonego ciągu znaków/wartości hex nieraz możesz znaleźć coś, czego żaden automat Ci nie znajdzie.

Jest jeszcze wariant rozlutowania pendriva i szukania jakichś pozostałości w blokach poza adresacją LBA, ale jeśli jest on sprawny, to prawdopodobnie te bloki już zostały skasowane i niczego tam nie znajdziemy.

janstop84 wrote:ten pendriv jest zabezpieczony przed zapisem.
- a co chcesz na nim zapisywać? Jeśli chcesz odzyskiwać dane, powinieneś skupić się na czytaniu.

Re: Pendriv Kingston 64Gb -odzyskanie danych po formatowaniu


by Google Adsense [BOT] 24 January 2022, 10:52
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.