• Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego

#1 Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


Napisal/-a janstop84 21 December 2021, 20:19
Witam. Na laptopie Lenovo ThinkPad T 450 mam zainstalowany Windows 10 i Linux Mint 20.2. Na Winodows 10 przy każdym włączeniu czas jest przestawiony o godzinę w tył np: jest godzina 13:45 a na niem jest 12:45. Problem nie występuję na Linuxie. Ten sam problem mam na starym laptopie z tym ,że tam jest WindowsXP i Linux Mint. Ma ktoś jakis pomyłs co z tym zrobić? Próbowałem zmieniać serwery do synchronizacji czasu ale nic to nie daje.

Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 21 December 2021, 20:19

#2 Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


Napisal/-a psikus123 21 December 2021, 22:57
Sprawdź ustawienie strefy czasowej.

#3 Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


Napisal/-a janstop84 22 December 2021, 07:15
Strefa czasowa jest dobrze ustawiona.

#4 Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


Napisal/-a ctro 22 December 2021, 09:31
Wejdź w ustawienia zegara, odznacz i zaznacz ponownie "automatyczne ustawienie czasu". Powinien wskoczyć prawidłowy czas, ale rozumiem, że mimo to po resecie znowu wraca jakby do złej strefy czasowej?

Postaw hotspot z telefonu i ustaw automatyczne łączenie laptopa z nim i zobacz czy na takiej sieci czas pokaże poprawnie.
Być może masz w routerze jakieś dziwne ustawienia czasu. Na starym tp-linku tak miałem i po zmianie na routerze dopiero ustawienia zegara działały OK.

Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 22 December 2021, 09:31

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.