• Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от matrixmm 4 Декабрь 2021, 15:12
Cześć, mam zapasowy zasilacz serwisowy RXN-3010D. Robiłem jakiś czas temu testy próby zwarciowej na maksymalny napięciu i dziś zauważyłem że nie działa regulacja napięcie. Cały czas wyświetla 48V i podaje 48V. W ogóle nie reaguje na potencjometr. Potencjometr sprawdziłem i jest ok. Nie mam kompletnie z tym doświadczenia więc nawet nie wiem jak się do tego zabrać. Ma ktoś może jakiś schemat albo podpowie od czego zacząć? W zasadzie nie używam już tego zasilacza ale mam opór jeżeli chodzi o wyrzucanie elektro śmieci więc wolałbym go naprawić. :) A przy okazji może się czegoś nauczę.
Jak zawsze będę wdzięczny za wszelka pomoc.

Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от Google Adsense [BOT] 4 Декабрь 2021, 15:12

#2 Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от matic 4 Декабрь 2021, 15:40
Hello!

Please, post a pictures of main (power) board.

#3 Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от Vogelek23 4 Декабрь 2021, 15:50
Jeśli pełne napięcie z kondensatorów po mostku prostowniczym idzie Ci na wyjście, to najprawdopodobniej zwarty jest tranzystor końcowy (lub zespół tranzystorów) regulatora napięcia.

#4 Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от matrixmm 13 Декабрь 2021, 15:09
Niestety, wymieniłem wszystkie 4 tranzystory (2 miały zwarcie) ale dalej to samo.
Poniżej zdjęcia płyty.

Изображение

Изображение

#5 Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от patol 13 Декабрь 2021, 15:41
Czy przypadkiem nie masz przepalonej ścieżki przy diodzie D16? obok układu? Drugie zdjęcie, lewy górny róg układu, dwie diody obok siebie.

#6 Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от matrixmm 13 Декабрь 2021, 17:02
patol писал(а):Czy przypadkiem nie masz przepalonej ścieżki przy diodzie D16? obok układu? Drugie zdjęcie, lewy górny róg układu, dwie diody obok siebie.

Tak, ale wygląda jakby ktoś je przeciął celowo. Zauważ, że po drugiej stronie są dwa cienkie czerwone przewody które też nie są oryginalne. Ja go już takiego kiedyś kupiłem.

#7 Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от matic 13 Декабрь 2021, 20:38
Check the highlighted transistor.
Изображение

Re: Zasilacz serwisowy ZHAOXIN RXN-3010D brak regulacji napięcia


от Google Adsense [BOT] 13 Декабрь 2021, 20:38
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.