• Panel pGD1/pGDe - nic na wyświetlaczu

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Panel pGD1/pGDe - nic na wyświetlaczu


przez bpjl 13 listopada 2021, 10:55
Cześć,

Dostałem w ręce panel pGD1/pGDe firmy Carel. Jest to panel sterownika pompy ciepła (czy cos takiego). Problemem z tym panelem jest taki że działa tylko podświetlenie ale nie wyświetla żadnej treści. Tyle mi powiedziano :|

Dla mnie to same niewiadome:
  1. Nie wiem czy podałem właściwy model panelu. Symbole napisane powyżej to informacje skojarzone z numerem na PCB - CAREL 03592C1
  2. Nie wiem jak mam to zasilić - jakim napięciem, na które piny tego jedynego złącza jakie to posiada (zdjęcia poniżej)
  3. Jak już zasilę i rzeczywiście nie pokaże nic na ekranie to proszę o pomoc w diagnozie co może być uszkodzone i czy jest sens to ruszać

Obrazek Obrazek Obrazek

(tak, gniazdo było kiedyś wyrwane - wlutowałem i tak działało chyba z rok albo lepiej)

Re: Panel pGD1/pGDe - nic na wyświetlaczu


przez Google Adsense [BOT] 13 listopada 2021, 10:55

#2 Re: Panel pGD1/pGDe - nic na wyświetlaczu


przez mayss 17 listopada 2021, 01:43
Terminal łączy się w zależności od konfiguracji przewodem telefonicznym tzw. skrętką LAN z kontrolerem lub kilkoma innymi urządzeniami z zasilaniem zewnętrznym lub wewnętrznym 20~30V 150mA. W załączniku jest instrukcja PDF po polsku.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Panel pGD1/pGDe - nic na wyświetlaczu


przez Google Adsense [BOT] 17 listopada 2021, 01:43
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.