• Huawei Matebook D14 DA0H96MBAF0 nie ładuje baterii

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Huawei Matebook D14 DA0H96MBAF0 nie ładuje baterii


przez maciek1221 18 października 2021, 11:31
Witam,
laptop Huawei Matebook D14 model z klapki KPL-W00. Płyta główna DA0H96MBAF0 rev.: F. Laptop nie ładuje baterii, po włączeniu pokazuje na matrycy symbol pustej baterii i wyłącza się. Na samym zasilaczu laptop uruchamia się poprawnie.
Przy wpiętej baterii i podłączonym zasilaczu nagrzewa się tranzystor oznaczony cyfrą ''1'' na załączonym zdjęciu.
Laptop zasilany jest z ładowarki usb typ C przez co nie jestem w stanie sprawdzić poboru prądu płyty głównej (podpinałem przewód USB C do zasilacza laboratoryjnego, ale laptop nie uruchamia się).

Na zdjęciu oznaczyłem cyframi tranzystory i napięcia z nich, proszę o pomoc w dalszej diagnostyce. Charger to BQ25703A, które napięcia zmierzyć na tym układzie?

Pomiary bez baterii / z baterią:
Tranzytor 1:
S- 0,74V / 8,4V
G- 0,78V / 11,07V
D - 19,9V / 19,2V

T2:
S- 0V / 0V
G- 5,4V / 3,03V
D - 0,74V / 8,4V

T3:
S- 0V / 0V
G- 5,2V / 0V
D- 0,74V / 8,3V

T4:
S- 0,74V / 8,3V
G- 1,3V / 12,9V
D- 7,5V / 8,3V

T5:
S- 7,5V / 8,3V
G- 1,5V / 0,47V
D- 7,5V / 8,3V

Obrazek

Wymieniłem tranzystory 1,2,3, zachowanie bez zmian. W laptopie kiedy podłączona jest bateria i zasilacz, to dioda przy gnieździe zasilania miga co 3 sekundy białym światełem.

Re: Huawei Matebook D14 DA0H96MBAF0 nie ładuje baterii


przez Google Adsense [BOT] 18 października 2021, 11:31

#2 Re: Huawei Matebook D14 DA0H96MBAF0 nie ładuje baterii


przez maciek1221 25 października 2021, 21:46
Po wymianie chargera laptop wrócił do żywych.

Re: Huawei Matebook D14 DA0H96MBAF0 nie ładuje baterii


przez Google Adsense [BOT] 25 października 2021, 21:46

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.