• Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB

#1 Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB


da drakom 19 settembre 2021, 15:14
Mały czytnik w sam raz na początek nauki.
Czytnik przeleżał jakiś czas w szufladzie nieużywany aż zaszła potrzeba odczytania karty CF i go odkopałem. Niestety ku mojemu zaskoczeniu po podłączeniu do komputera mam komunikat że nie rozpoznano urządzenia, na urządzeniu świeci się czerwona dioda
Czytnik raczej noname, płytka nie ma żadnego oznaczenia, jest na układzie AU6371. Pierwsze co zrobiłem to pod mikroskopem zrobiłem przegląd czy któryś z elementów nie wygląda podejrzanie - raczej nic nie budzi zastrzeżeń. Miernikiem starałem się posprawdzać elementy (nie ma ich jakoś bardzo dużo) czy nie są zwarte lub przepalone - również nic nie wygląda na niesprawne. Gniazdko usb wygląda na dobrze przylutowane, mierząc przejścia między gniazdkiem a płytką - sygnały przechodzą.
Więc teraz pytanie co dalej, czy to wina układu czy co ewentualnie teraz sprawdzić.
Immagine

Re: Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB


da Google Adsense [BOT] 19 settembre 2021, 15:14

#2 Re: Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB


da Vogelek23 20 settembre 2021, 00:06
Pod gniazdem USB widać przekrzywioną diodę - czy to tak fabrycznie, czy element został mechanicznie przesunięty z pierwotnej pozycji? Dodatkowo, na lewo od tej diody widać ślady lutowania na kondensatorze - także do bliższej inspekcji. Zamieść zdjęcie drugiej strony tej płytki.

#3 Re: Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB


da drakom 20 settembre 2021, 08:54
Dioda raczej wygląda na oryginalnie przylutowaną, lut jest ładny nie wskazujący na uszkodzenie. Kondensator lutowałem bo miałem obiekcje co do lutu, mogłem to pewnie troszku ładniej zrobić, mierzyłem go również na zwarcie i wygląda że raczej jest ok. Na drugiej stronie są tylko dwa gniazda.
Immagine

#4 Re: Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB


da drakom 26 ottobre 2021, 11:50
Wszystkie elementy wyglądają na sprawne więc prawdopodobnie to wina układu a on jest niedostępny. Pora więc sprzęt oddelegować do działu elektrośmieci a temat można uznać za zakończony.

Re: Czytnik kart 4World - nie rozpoznano urządzenia USB


da Google Adsense [BOT] 26 ottobre 2021, 11:50

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 0 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.