• AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez Cytryndor 9 września 2021, 18:04
Witam. Zakupiłem w promocynej cenie od starszej holenderki magnetofon kasetowy z roku 1977. Jest w bardzo dobrym stanie wizualnym dlatego chciał bym to naprawić. Światełka świecą, diody, przyciski, itp wszystko działa tylko problem w tym że nie ma dźwięku gdy odpalam kasetę . Wymieniłem pasek który był w słabym stanie z tego co czytałem to główny powód czemu nie gra ale jednak to nie to. Nie mam już pomysłów co mogę więcej z tym zrobić. Każde możliwe kombinacje sprawdziłem słuchawki, din , mikrofony wszędzie cisza jedynie jak nacisne off to słychać taki pisk który cichnie w 2 sekundy jak by się coś rozładowywało.Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.


Obrazek
Obrazek

Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez Google Adsense [BOT] 9 września 2021, 18:04

#2 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez Vogelek23 9 września 2021, 22:40
Zakładam, że taśma jest przesuwana poprawnie (szpulki się obracają). Po pierwsze należy sprawdzić, czy kaseta, którą odtwarzasz, nie jest skasowana - zdarzyło mi się w mojej praktyce serwisowej, że mechanizm nie trzymał głowicy kasującej w odpowiedniej odległości od taśmy i zapis ulegał wykasowaniu w trakcie odtwarzania (głowica kasująca jest zwykle, o ile nie zawsze, umiejscowiona PRZED głowicą odtwarzającą). Po drugie, zmierz rezystancję cewek głowicy odtwarzającej/zapisującej - powinny zawierać się w granicach 140-200Ω. Po trzecie, sprawdź, czy potencjometry VR2 (50kΩ - regulacja poziomu sygnału odtwarzania) nie są ustawione w pozycję minimalną (suwaki przywarte do masy).

#3 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez Cytryndor 10 września 2021, 02:33
Tak wszystko się kręci. Obydwie głowice po 160Ω, potencjometry sprawdzone. Dzięki za odpowiedź. Kombinowałem jeszcze i odkryłem jakieś przebicie, jak puszczam z komputera przez input i podłącze słuchawki z przodu to słychać muzykę ale strasznie cicho, potencjometrem normalnie mogę ją ściszyć.

#4 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez Cytryndor 30 września 2021, 23:14
Posprawdzałem inne kasety dalej tak samo. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

#5 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez matic 1 października 2021, 20:24
Measure the resistance to ground at the negative pole of capacitors C1 and C1b.
Do you have an oscilloscope?

#6 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez Cytryndor 3 października 2021, 12:19
I saw only C1 - 00,5Ω. i Dont have oscilloscope.

#7 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.


przez matic 9 października 2021, 13:11
Cytryndor napisał(a):I saw only C1 - 00,5Ω.
Did you measure on the right component?
Obrazek

#8 Re: AKAI CS-702D Brak dźwięku z kasety.  [ROZWIĄZANY]


przez Cytryndor 10 października 2021, 07:16
Wymieniłem parę kondensatorów ( 1000uf/24v, 2200uf/35v, 470uf/25v) i tranzystor (2SC1449) i gra aż miło. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.