• Pendrive Kingston DT G4 64GB uszkodzony kontroler PS2251

Regole del forum:Clicca per leggere le regole del forum

  1. Il titolo dell'argomento dovrebbe contenere il modello completo del supporto dati e la breve descrizione del problema.
  2. ToIl messaggio dell'argomento dovrebbe contenere la descrizione estesa del problema, ciò che è stato verificato, le conclusioni e la domanda.
  3. È ASSOLUTAMENTE VIETATO caricare la documentazione completa. Puoi caricare solo la piccola parte della documentazione che semplifica la diagnostica o la riparazione. Non è consentito caricare più di una pagina completa di documentazione per singolo argomento.
  4. È consentito descrivere un solo dispositivo difettoso per singolo argomento - dovresti sempre aprire un nuovo argomento per ogni dispositivo successivo.

#1 Pendrive Kingston DT G4 64GB uszkodzony kontroler PS2251


da yasiu83 29 luglio 2021, 12:23
Cześć. Trafił do mnie taki pendrive z dziurą w kontrolerze Phison PS2251-07-V. Nowy kontroler przyszedł już jakiś czas temu od majfrienda bo u nas nie znalazłem. Kupiłem nawet nowy taki pendrive ale kontroler się różni. Nie wiem jak się za to zabrać i od czego zacząć tak aby nie stracić danych. Po wymianie kontrolera trzeba go zaprogramować?

Re: Pendrive Kingston DT G4 64GB uszkodzony kontroler PS2251


da Google Adsense [BOT] 29 luglio 2021, 12:23

#2 Re: Pendrive Kingston DT G4 64GB uszkodzony kontroler PS2251  [RISOLTO]


da Kaleron 29 luglio 2021, 13:31
Jeśli chcesz odzyskać dane, kupno kontrolera nie przybliża Cię do tego celu. Powinieneś wylutować układ(y) NAND, przeczytać na programatorze i składać obraz struktury logicznej na podstawie binarki(ek).
Jeśli chodzi o oprogramowanie układowe nośników NANDowych - można je z grubsza podzielić na dwie części: podstawowy mikrokod znajdujący się w ROMie (czasem zintegrowanym w kontrolerze) i część znajdującą się w układach NAND. Dla dostępu do danych szczególne znaczenie mają tablice translacji przechowujące informację o tym, w których fizycznych adresach układów znajdują się dane odpowiadające żądanym adresom LBA - ich uszkodzenie często jest powodem, że kontroler odcina dostęp do NANDów i urządzenie zgłasza się z zerową pojemnością. Te dwie części oprogramowania układowego ( w ROMie i w NANDach) muszą być zgodne. Podstawienie innego kontrolera i próba zaprogramowania urządzenia skończy się inicjalizacją układów NAND, podczas której stracisz istotne i unikatowe dla danego nośnika części oprogramowania, przy czym o ile jeszcze np. tablicę defektów pendrive sobie odtworzy znajdując uszkodzone bloki, to tablice translacji utworzy na nowo przy okazji grzebiąc szanse na odzyskanie starych danych.
Z kolei to, że w "takich samych" pendrivach układy się różnią wynika to z tego, że producenci upraszczają sobie marketing pakując technicznie różne urządzenia wykorzystujące różne scalaki do takich samych obudów - byleby tylko miały względnie zbliżone parametry. To samo dzieje się też z SSDkami, gdzie np. SP S55 możesz spotkać i na PS3111 i na SM2258 w różnych wariantach i z dość szeroką gamą NANDów.

#3 Re: Pendrive Kingston DT G4 64GB uszkodzony kontroler PS2251


da yasiu83 29 luglio 2021, 13:44
Dzięki za naświetlenie tematu. Nie mam odpowiedniego sprzętu aby odczytać zawartość kości pamięci więc odpuszczam tą naprawę.

Re: Pendrive Kingston DT G4 64GB uszkodzony kontroler PS2251


da Google Adsense [BOT] 29 luglio 2021, 13:44

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 11 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.