• Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka


przez drakom 22 lipca 2021, 20:01
Witam.

Mam słuchawki jak w tytule - przez nieszczęście prawa słuchawka została uszkodzona. Uszkodzenie jest mechaniczne a dokładnie została czymś przebita tak że zrobiła się dziura w membranie głośniczka i nieszczęśliwie w okolicy gdzie idzie drucik do cewki co prawdopodobnie go uszkodziło - próbowałem w najprostszy mi znany sposób sprawdzić ten głośniczek czyli podłączyć bateryjkę i zobaczyć czy będą trzaski - nie ma. Dla pewności czy dobrze sprawdzam sprawdziłem też drugi głośniczek i on wydawał trzaski. No więc pewnie wymiana ale po pierwsze nie mogę znaleźć jego oznaczenia a po drugie nie udaje mi się znaleźć nic o parametrach jakie mają słuchawki - zakładam (chyba że mylnie) że skoro słuchawki mają w specyfikacji podane zakres częstotliwości 4 - 40kHz to właśnie taki głośniczek powinienem szukać. Więc pytanie czy dobrze zdiagnozowałem awarie czy może powinienem jeszcze coś sprawdzić i gdzie szukać oznaczenia głośniczka i gdzie ewentualnie mogę szukać samego głośniczka. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Re: Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka


przez Google Adsense [BOT] 22 lipca 2021, 20:01

#2 Re: Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 22 lipca 2021, 23:04
Myślę, że jedyne, co w tej sytuacji możesz zrobić, to wymienić głośnik z takich samych słuchawek na części. Aukcja 403002450774 na eBay powinna Cię zainteresować w tym wypadku - ponieważ nowe słuchawki kosztują w granicach 1000zł a tam masz dwa działające głośniki za £13 (z przesyłką do Polski wychodzi £27 czyli około 150zł). Chyba, że znajdziesz coś lokalnie.

#3 Re: Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka


przez drakom 23 lipca 2021, 08:44
A czy w innych słuchawkach z tej serii - XM3 i XM4 są te same głośniczki, bo znalazłem na naszych portalach słuchawki na części ale chyba od tych wyższych modeli bo wydaje mi się że obudowa się troszkę różni. Jeśli głośniczek byłby ten sam to będzie tylko kwestia przełożenia - choć nie będzie to proste.

#4 Re: Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka


przez Vogelek23 23 lipca 2021, 12:31
Tego niestety nie wiem - nie zajmuję się techniką audio na co dzień. Trzeba zmierzyć średnicę głośnika, jego wysokość oraz rezystancję - i na tej podstawie dobrać zamiennik. Najlepiej posiłkować się zdjęciem oryginalnego głośnika dla porównania.

#5 Re: Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka


przez drakom 28 lipca 2021, 21:44
Operacja się udała, pacjent żyje :)
Udało mi się dostać głośniczek wraz z całym plastikiem od xm3 lub xm4 - xm2 jest trochę inaczej zbudowany. Wyjęcie głośniczka z xm2 to jego zniszczenie, jest (bynajmniej u mnie) cały wklejony po głębokości obrzeża - nie ma możliwości usunąć kleju. Wyjęcie głośniczka z tej części zakupionej to czysta przyjemność, klej tylko od góry który pod siłą naprężeń powodowanych wyginaniem plastiku ładnie puścił i głośniczek wyszedł bez użycia większej siły. Po doczyszczeniu gniazda w naprawianych słuchawkach tak by głośniczek wszedł, przelutowaniu przewodów ładnie słuchaweczki ruszyły. Miałem delikatne obawy że słuchawki mogą coś nie równo grać bo mierząc opór sprawnego głośnika w moich słuchawkach i opór głośniczka kupionego jest delikatna różnica - sprawny miał 18om, kupiony 15om ale chyba to na nic nie wpłynęło bo po krótkich testach wygląda że słuchawki grają czysto i równo.
Wątek w takim razie można zamknąć.
Pozdrawiam.

Re: Sony WH-1000XM2 - nie działa jedna słuchawka


przez Google Adsense [BOT] 28 lipca 2021, 21:44

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.