English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Brother DCP-8110DN brudzi wydruki

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Brother DCP-8110DN brudzi wydruki


przez mojojek 22 kwietnia 2021, 21:09
Witam,

Drukarka brudzi wydruki z jednej strony (grudki toneru tak jakby przesypywał z jednej strony). Rozebrałem zespół bębna i dokładnie go wyczyściłem. Uszczelka widoczna na zdjęciu (krzywa) została podgrzana suszarka i idealnie wyprostowana. Wszystko wyczyściłem i przetarłem dokładnie bęben. Po złożeniu i pierwszym wydruku brak jakiejkolwiek poprawy - dalej brudzi w tym samym miejscu. Po wyjęciu zespołu bębna, pod nim od razu widać syf od nadmiaru toneru (wcześniej dokładnie to odkurzyłem). Bęben ma wytarty podejrzanie pasek ale wydaje mi się, że w tym miejscu nie zbiera jeszcze tonera.

Gdzie szukać przyczyny problemu? Wymienić kasetę z tonerem czy cały zespół bębna? A może jedno i drugie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Brother DCP-8110DN brudzi wydruki


przez Google Adsense [BOT] 22 kwietnia 2021, 21:09

#2 Re: Brother DCP-8110DN brudzi wydruki


przez SebastianR 12 lipca 2021, 21:51
Dzień dobry,

Zacząłbym najpierw od zmiany tonera jeśli tak uparcie zasypuje bęben (jeśli jest nieoryginalny to tym bardziej). W następnej kolejności do wymiany bęben, choć jestem na 90% pewien, że po wymianie usterka ustąpi.

#3 Re: Brother DCP-8110DN brudzi wydruki


przez kamil1986 12 lipca 2021, 22:11
Potwierdzam wymień toner, miałem identyczny przypadek z drukarką HP brudziła wydruki w taki sam sposób niebieskim tonerem, po wymianie problem ustąpił. Oczywiście toner był to zamiennik.

#4 Re: Brother DCP-8110DN brudzi wydruki


przez mojojek 26 lipca 2021, 19:32
Dziękuję za odpowiedzi. Polecicie jakiegoś godnego producenta tonerów do tej drukarki? Najlepiej zamienniki, z racji ceny.
Czy to wytarcie na bębnie nie przyczynia się do "sypania" proszkiem? Chociaż wydaje mi się, że w miejscu gdzie jest to wytarcie nie powinno być tonera - nie powinien tam sięgać.

Re: Brother DCP-8110DN brudzi wydruki


przez Google Adsense [BOT] 26 lipca 2021, 19:32

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.