• Modyfikacja układu chłodzenia

This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Modyfikacja układu chłodzenia


by marcin223344 8 June 2021, 16:34
Potrzebuje porady...
Mam kilka płyt 14-ce i7 1065g7 mx250 I potrzebuje przerobić układ chłodzenia , żeby pasował pod 10 generacje.
Mam układy chłodzenia 14-ce i7 8550u I mx130 poprzedniej generacji, zasadniczo heatsink jest taki sam jedyna roznica to inny rozstaw blaszki gdzie mocujemy śruby....
Mam układy chłodzenia do 14-ce 10 generacji ale uma a potrzebuje zrobic żeby pasowały pod i7 1065g7 i mx250
Czyli potrzebuje jakoś przenieś (odlutowac?) blaszkę z mocowaniem z 14-ce 10gen uma na heatsinka z 14-ce 8gen discret
Niestety wersja discret do 10 generacji jest niedostępna
Czy jest to jakoś możliwe nie uszkadzając heatsinka?????

Image
Image
Image
Image

Re: Modyfikacja układu chłodzenia


by Google Adsense [BOT] 8 June 2021, 16:34

#2 Re: Modyfikacja układu chłodzenia


by Vogelek23 8 June 2021, 19:36
marcin223344 wrote:Czy jest to jakoś możliwe nie uszkadzając heatsinka?
Jest - niejednokrotnie lutowałem blaszki od CPU do ciepłowodów i dopóki nie przegrzejesz rurki zbyt wysoką temperaturą albo mechanicznie nie zegniesz podczas lutowania, to nie powinna się rozszczelnić. Cyna, użyta do spojenia blaszki z ciepłowodem, jest cyną niskotopliwą - w niektórych modelach laptopów zdarzało się nawet, że blaszki "odklejały się" od rurek po długim czasie grania na laptopie w pościeli.

Re: Modyfikacja układu chłodzenia


by Google Adsense [BOT] 8 June 2021, 19:36
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.