• Modyfikacja układu chłodzenia

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Modyfikacja układu chłodzenia


przez marcin223344 8 czerwca 2021, 16:34
Potrzebuje porady...
Mam kilka płyt 14-ce i7 1065g7 mx250 I potrzebuje przerobić układ chłodzenia , żeby pasował pod 10 generacje.
Mam układy chłodzenia 14-ce i7 8550u I mx130 poprzedniej generacji, zasadniczo heatsink jest taki sam jedyna roznica to inny rozstaw blaszki gdzie mocujemy śruby....
Mam układy chłodzenia do 14-ce 10 generacji ale uma a potrzebuje zrobic żeby pasowały pod i7 1065g7 i mx250
Czyli potrzebuje jakoś przenieś (odlutowac?) blaszkę z mocowaniem z 14-ce 10gen uma na heatsinka z 14-ce 8gen discret
Niestety wersja discret do 10 generacji jest niedostępna
Czy jest to jakoś możliwe nie uszkadzając heatsinka?????

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Modyfikacja układu chłodzenia


przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2021, 16:34

#2 Re: Modyfikacja układu chłodzenia


przez Vogelek23 8 czerwca 2021, 19:36
marcin223344 napisał(a):Czy jest to jakoś możliwe nie uszkadzając heatsinka?
Jest - niejednokrotnie lutowałem blaszki od CPU do ciepłowodów i dopóki nie przegrzejesz rurki zbyt wysoką temperaturą albo mechanicznie nie zegniesz podczas lutowania, to nie powinna się rozszczelnić. Cyna, użyta do spojenia blaszki z ciepłowodem, jest cyną niskotopliwą - w niektórych modelach laptopów zdarzało się nawet, że blaszki "odklejały się" od rurek po długim czasie grania na laptopie w pościeli.

Re: Modyfikacja układu chłodzenia


przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2021, 19:36
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.