• Pomoc identyfikacji kosci biosu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Pomoc identyfikacji kosci biosu


przez Baracuda1982Y 2 czerwca 2021, 10:55
Witam wszystkich, mam problem z rozszyfrowaniem tej kości, posiadam programator Revelprog i nie mogę odczytać zawartości, na układzie jest oznaczenie Amic A25lq64m-fe 1328w akds49113, na schemacie to MX25L6473EM21-10G-GP. Nie wiem czy ja coś źle ustawiam, czy programator nie obsługuje tej kości, czy kość jest uwalona, bo wyskakuje mi komunikat brak komunikacji z pamięcią.Proszę o pomoc

Re: Pomoc identyfikacji kosci biosu


przez Google Adsense [BOT] 2 czerwca 2021, 10:55

#2 Re: Pomoc identyfikacji kosci biosu


przez Vogelek23 2 czerwca 2021, 12:37
Baracuda1982Y napisał(a):na układzie jest oznaczenie Amic A25lq64m
Revelprog ma ten układ na liście obsługiwanych.

Baracuda1982Y napisał(a):na schemacie to MX25L6473EM21-10G-GP
Schematem się nie sugeruj - Twój układ to Amic A25LQ64M-FE. Jeśli Revelprog nie potrafi skomunikować się z kością to wystąpiła jedna z trzech rzeczy: albo źle ją podłączyłeś (np. obróconą o 180 stopni lub do góry nogami), albo brakuje poprawnego styku którejś z nóżek, albo kość jest uszkodzona.

#3 Re: Pomoc identyfikacji kosci biosu


przez Baracuda1982Y 2 czerwca 2021, 13:14
Dzięki za odpowiedzi obracałem już kość, ale nić to nie dało a w menu wyboru Revelprog mogę wpisać tylko A25Q64 bez M-FE i do wyboru są dwie opcje, ale żadna nic nie daje cały czas wywala brak komunikacji nóżki też sprawdziłem są ok, więc jeśli to nie programator to kość co można tam podstawić?

#4 Re: Pomoc identyfikacji kosci biosu  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 2 czerwca 2021, 14:05
Baracuda1982Y napisał(a):obracałem już kość
Nie wiem, jak Revelprog jest zabezpieczony przed odwrotnym włożeniem kości (używam TL866II Plus i SVOD3, które mają stosowne zabezpieczenia, aby nie uszkodzić kości), jednakże wkładanie pamięci Flash odwróconej o 180 stopni nie jest bezpieczne dla samej kości. W tym momencie możesz się sugerować schematem płyty - skoro schemat podaje MX25L6473EM21, to możesz taką kość zastosować. Oczywiście najlepszy byłby oryginał.

Baracuda1982Y napisał(a):a w menu wyboru Revelprog mogę wpisać tylko A25Q64 bez M-FE i do wyboru są dwie opcje
Patrzę na listę obsługiwanych układów i producent podaje, że kości z serii A25LQ64* są obsługiwane. Ty piszesz o A25Q64 bez litery L, a to jest kość, którą produkuje AiT Semiconductor. A25LQ64 to kość AMIC. Niemniej jednak, obie kości używają tych samych instrukcji i przedstawiają się tym samym Device ID, więc nie powinno być problemów z kompatybilnością. Natomiast sufiks M na końcu oznaczenia kości informuje, że dana kość nie ma funkcji zabezpieczenia sprzętowego, co zresztą i tak nie ma żadnego wpływu na możliwość detekcji i programowania takiej kości.

Reasumując, najprawdopodobniej masz uszkodzoną pamięć. Zamiennikiem tej pamięci będzie w zasadzie dowolna inna kostka, obsługująca Quad-SPI i pracująca na napięcie 2,7-3,6V. Jeśli schemat sugeruje MX25L6473EM21 to możesz zastosować taką kość, jeśli jest łatwiej dostępna od A25LQ64M.

#5 Re: Pomoc identyfikacji kosci biosu


przez Baracuda1982Y 2 czerwca 2021, 14:14
Ok Dziękuję wszystkim za pomoc życzę miłego popołudnia.

Re: Pomoc identyfikacji kosci biosu


przez Google Adsense [BOT] 2 czerwca 2021, 14:14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.