• Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi

#1 Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


przez arjuredi 22 marca 2021, 15:44
Witam.
W przyczepie przestały działać kierunki, w samochodzie są (Lancia Lybra) , poza tym wszystkie światła w przyczepie działają. Przejściówki od świateł oraz moduł są fabryczne. Na wyjściu na kierunki, w gnieździe przyczepy mam 0,5V. Rozebrałem obudowę, przemierzyłem diody i podejrzenie pada na DZ3 (oznaczenia na niej: L5 Z2). Co to jest za dioda?

Obrazek

Obrazek

Czy to będzie dioda BZX84-C5V1 według tej tabeli (Z2) https://www.cyfronika.com.pl/dokumentacje/bzx84.pdf ?

Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


przez Google Adsense [BOT] 22 marca 2021, 15:44

#2 Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi  [ROZWIĄZANY]


przez rager24 22 marca 2021, 16:17
Oznaczenie DZ3 wskazuje, że jest to dioda zenera. Nie udało mi się znaleźć informacji dokładnie tej konkretnej diody ale wydaje się podobna do BZX84C5V1 (300mW 5.1V).

#3 Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


przez arjuredi 14 kwietnia 2021, 13:25
Diodę wymieniłem, ale dalej był problem z kierunkami. Zamówiłem polski nowy moduł uniwersalny i wszystko hula.

Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


przez Google Adsense [BOT] 14 kwietnia 2021, 13:25

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.