• Lenovo Thinkpad L520 nie uruchamia się z zasilacza i nie ładuje baterii.

Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

#1 Lenovo Thinkpad L520 nie uruchamia się z zasilacza i nie ładuje baterii.


da madmax 23 marzo 2021, 19:58
Laptop Lenovo Thinkpad L520 płyta główna Quanta GC8E DAGC8EMB8D0. Po włączeniu notebook pracuje bez problemu na samej baterii, ale gdy podłączę zasilacz brak jest ładowania i tak długo będzie pracował aż rozładuje się bateria. Gdy włączam go na samym zasilaczu bez baterii to laptop nie chce się wcale uruchomić . Schematu nie ma do tego sprzętu więc posiłkowałem się schematem do Lenovo L420 i elementy w obrębie ładowania i zasilania mają te same oznaczenia i wartości. Przy podłączonym samym zasilaczu i pomiarach zauważyłem, że mosfet PQ46 jest zatkany i nie ma napięcia na rezystorze PR208 a powinno być. Sterowanie bramką tego tranzystora odbywa się sygnałem obecności zasilacza ACOK który steruje bramkę tranzystora PQ44 2N7002 a ten odblokowuje mosfet PQ46. Po wymianie tranzystora PQ46 wszystko wróciło do normy i laptop pracuje już poprawnie.

Re: Lenovo Thinkpad L520 nie uruchamia się z zasilacza i nie ładuje baterii.


da Google Adsense [BOT] 23 marzo 2021, 19:58
Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 0 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.