• Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi

#1 Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


от arjuredi 22 Март 2021, 15:44
Witam.
W przyczepie przestały działać kierunki, w samochodzie są (Lancia Lybra) , poza tym wszystkie światła w przyczepie działają. Przejściówki od świateł oraz moduł są fabryczne. Na wyjściu na kierunki, w gnieździe przyczepy mam 0,5V. Rozebrałem obudowę, przemierzyłem diody i podejrzenie pada na DZ3 (oznaczenia na niej: L5 Z2). Co to jest za dioda?

Изображение

Изображение

Czy to będzie dioda BZX84-C5V1 według tej tabeli (Z2) https://www.cyfronika.com.pl/dokumentacje/bzx84.pdf ?

Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


от Google Adsense [BOT] 22 Март 2021, 15:44

#2 Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi  [РЕШЕНО]


от rager24 22 Март 2021, 16:17
Oznaczenie DZ3 wskazuje, że jest to dioda zenera. Nie udało mi się znaleźć informacji dokładnie tej konkretnej diody ale wydaje się podobna do BZX84C5V1 (300mW 5.1V).

#3 Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


от arjuredi 14 Апрель 2021, 13:25
Diodę wymieniłem, ale dalej był problem z kierunkami. Zamówiłem polski nowy moduł uniwersalny i wszystko hula.

Re: Moduł do oświetlenia przyczepki - hak Ellebi


от Google Adsense [BOT] 14 Апрель 2021, 13:25

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.