• Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez Iwozar 29 stycznia 2021, 01:11
Witam

Potrzebuję pomocy. Przez przypadek sformatowałem sobie dysk do NTFS , oryginalnie HFS+ z MacOs.
Czy da radę odzyskać te dane np. TestDiskiem lub Drill Disk ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez Google Adsense [BOT] 29 stycznia 2021, 01:11

#2 Re: Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez KodIT 29 stycznia 2021, 09:53
Tylko sformatowałeś, czy jeszcze zdążyłeś coś zapisać?
Spróbuj użyć DMDE, obsługuje APFS.

#3 Re: Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez Vogelek23 29 stycznia 2021, 12:43
Spod systemu MacOS możesz użyć aplikacji Disk Warrior, która ma możliwość odbudowania usuniętych partycji HFS+. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki to dysk (HDD, SSD) i w jaki sposób został sformatowany.

#4 Re: Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez Iwozar 29 stycznia 2021, 19:35
Dysk sformatowany z poziomu konsoli bootcamp, dysk SSD Samsung 860 1TB. Po formacie nic więcej nie zrobiłem poza wyłączeniem Maca.
Próbowałem wczoraj testdiskiem ale nic nie wykrył , być może dlatego , że musiałem zaznaczyć NTFS jako partycję , to samo z Disk Drill , wykrył tylko kilka plików z partycji NFTS.
Disk Warrior podaje , że NTFS nie obsługuje.

Czy zmiana na HFS+ coś da , czy tylko pogorszę sytuację ? Bo co program próbuję , to wszystkie tylko skanują NTFS , na której nic nie było :(

Sformatowałem na HFS+ i niestety też nic nie udało się znaleźć. Ktoś ma jakiś pomysł jak mogę odzyskać moje dane ? Próbowałem testdiskiem , photorec , disk drill , r-studio , easeus i nic :(

#5 Re: Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez Kaleron 17 lutego 2021, 12:37
To SSD, a więc prawdopodobnie TRIM Ci sprząta w czasie Twoich prób odzyskania danych. W przypadku utraty danych na nośnikach SSD powinno się jak najszybciej wyłączyć TRIM i wykonać pełną kopię posektorową. Kopia posektorowa jest zalecana w każdym przypadku ytraty danych, ale o ile w przypadku zwykłych dysków twardych można ją sobie nieraz odpuścić, to w SSD działające w tle algorytmy oprogramowania układowego wyrządzają nieodwracalne szkody nawet wtedy, kiedy świadomie nic nie zapisujemy.

Zmiana na HFS+ Ci nie pomoże, a jedynie może zaszkodzić, gdyż dokonasz kolejnych zapisów. Możesz spróbować DMDE, jak już radził KodIT, zwróć uwagę na wykiki wyszukiwania RAW.

Niestety obawiam się, że na uzyskanie sensownych rezultatów może już być za późno.

Re: Odzyskanie danych z dysku HFS+ , sformatowany do NTFS.


przez Google Adsense [BOT] 17 lutego 2021, 12:37
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.