• Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.


przez muchamm 26 grudnia 2020, 09:23
Cześć.
Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu zarówno na wbudowanym monitorze jak i na zewnętrznym.
Po włączeniu wentylatory kręcą się przez cały czas, procesor po chwili jest ciepły.
Na płycie są napięcia 12V, 3.3V, 5V, 1.5V, 1V. Po wyjęciu pamięci z banków płyta po włączeniu piszczy - czyli zachowuje się poprawnie.
Bateria RTC ma 3.05V i nie pomaga jej wyjęcie i zwarcie pinów w płycie.
Był już gdzieś w serwisie i podobno był wgrywany nowy bios, ale na płycie brak oznak lutowania kości biosu, natomiast ktoś lutował tranzystory na płytce zasilającej podświetlenie.
Pozdrawiam.

Re: Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.


przez Google Adsense [BOT] 26 grudnia 2020, 09:23

#2 Re: Gell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZrev A00 brak obrazu.


przez matic 26 grudnia 2020, 11:31
Hello!

Start with reflashing the BIOS chip. Don't forget to save the old dump.

#3 Re: Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.


przez muchamm 27 grudnia 2020, 16:42
Cześć.
Znalazłem wsady do tej płyty.
Po przeprogramowaniu obraz się pojawia po ok 14 sek od włączenia.
System po podłączeniu dysku też zaczyna się uruchamiać.
Czy przyczyną takiego zachowania może być wsad i inny ME region?
Jak można to poprawić?
Pozdrawiam.

#4 Re: Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.


przez matic 27 grudnia 2020, 20:19
muchamm napisał(a):Czy przyczyną takiego zachowania może być wsad i inny ME region?
Yes, very likely.

muchamm napisał(a):Jak można to poprawić?
Try to transfer the ME-region from old (original) BIOS dump to the new one.

#5 Re: Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.


przez muchamm 28 grudnia 2020, 12:24
Cześć.
Jak napisałem na początku właściciel twierdzi, że poprzedni serwis wgrywał bios, chociaż kości nie były lutowane.
Dlatego nie jestem pewien czy wsady, które zgrałem pochodzą z tej płyty.
Ponadto próbowałem odczytać ME programem "ME Analyzer", ale ten powoduje u mnie otwarcie okienka DOS (albo czegoś podobnego) i po chwili to znika. Czy to narzędzie może nie działać z WIN XP?
Zastanawiam się jeszcze, czy jak uruchomię plik wykonywalny ze strony DELL-a "OptiPlex_9020_AIO_A17.exe" może rozwiązać problem?
Pozdrawiam.

#6 Re: Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.  [ROZWIĄZANY]


przez matic 28 grudnia 2020, 13:10
muchamm napisał(a):Ponadto próbowałem odczytać ME programem "ME Analyzer", ale ten powoduje u mnie otwarcie okienka DOS (albo czegoś podobnego) i po chwili to znika. Czy to narzędzie może nie działać z WIN XP?
I don't know, because I don't use this software.

muchamm napisał(a):Zastanawiam się jeszcze, czy jak uruchomię plik wykonywalny ze strony DELL-a "OptiPlex_9020_AIO_A17.exe" może rozwiązać problem?
You can try, but it usually does not help.
If it does not solve the issue, you can open a new topic in "ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS" department and ask for cleaning the ME-region. Don't forget to specify the major IC's markings according to the rules.

#7 Re: Dell optiplex 9020 all-in-one, płyta IPPLP-AZ rev A00 brak obrazu.


przez muchamm 28 grudnia 2020, 17:50
Cześć.
Kolega matic miał rację zainstalowanie biosu z pliku DELL-a "OptiPlex_9020_AIO_A17.exe" nie rozwiązało problemu.
W czasie instalacji "instaler" znalazł, raportował różnice i wprowadził zmiany, ale dalej system startuje ok 14 sek. od przyciśnięcia przycisku "ON/OFF"
Wydaje się że, poza tym wszystko działa poprawnie.
Tematu jeszcze nie zamykam, spróbuję pójść za radą.
Pozdrawiam.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.