• Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez ferguson6600 22 grudnia 2020, 21:03
Dzień Dobry. Miałem już tu post odnośnie naprawy Samsunga LE37C630. Moja wiedza była za mała i oddałem do naprawy. Ale tv powrócił do mnie nie naprawiony bo płyta już nie do naprawy. Znalazłem identyczny model Samsunga z uszkodzona matryca, ale nie 37cali a 40. Po demontażu podzespołów okazało sie ze płyta jest pod inna matryce.

Moje oryginalne podzespoły
Main BN41-01443C BN9403755Q Main od rozbitka BN41-01567A BN94-03755D
T-con T315HW04 V3 z rozbitka S120APM4CLV0.4
Matryca T370HW03 V.H rozbitek LTF400HF16

Tv odpala normalnie, ale wyświetla tylko lewa stronę prawidłowo, prawa część matrycy ciemna, jest tylko podświetlanie. Tcon został oryginalny, podmieniona tylko płyta główna. Czy jezeli tv odpala i wyświetla część treści, to może być winna inna matryca, czy oprogramowanie pod inna matryce ? Dodam ze podmieniłem T-con na identyczny nowy, zmierzyłem napięcia na driver matrycy prawa strona, wydaja się poprawne. Problem cały czas ten sam.
Obrazek

Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez Google Adsense [BOT] 22 grudnia 2020, 21:03

#2 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez SebastianR 26 grudnia 2020, 10:20
@ferguson6600 Obstawiam winę oprogramowania MAIN, z tego co wiem, można w menu serwisowym zmienić model TV na poprawny (pasujący pod Twoją matrycę). Ustawia się to zdaje się w zakładce TYPE. Trzeba wybrać model taki, jak masz w Swoim TV.

#3 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez ferguson6600 26 grudnia 2020, 20:25
Byłem juz w menu serwisowym, ale tam nie ma identycznej matrycy jak moja. Zmieniałem na rózne, ale efekt ciagle taki sam. A wiesz moze jak wprowadzic samą matryce w test,zeby przeszła sobie skalowanie. Chce wykluczyc wine samej matrycy, lub drivera prawego matrycy.
\

#4 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga  [ROZWIĄZANY]


przez matic 26 grudnia 2020, 23:18
Make sure, the FFC cable on the side without picture is properly connected on both sides. Also inspect the FFC connectors on both sides of the cable for any damage.
In some cases the mentioned FFC cables are permanently bonded to the matrix on one side, so there is connector on the T-CON board only.
If in your case there are connectors on bots sides of the cables, you can swap the left and right FFC cables to make sure both are good.

Obrazek

#5 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez SebastianR 27 grudnia 2020, 09:53
@ferguson6600 Nie do końca rozumiem, w menu nie Możesz zlokalizować takiego modelu TV? Modelu matrycy tam nie znajdziesz ;) Niestety nie ma tam opcji auto skalowania a przynajmniej Nie udało mi się nic takiego znaleźć.

Spróbuj jeszcze porady kolegi @Matic. T-CON 100% pewny?

#6 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez ferguson6600 27 grudnia 2020, 10:31
Panowie odnasząc sie do Waszych podpoiedzi. Taśmy FFC sa wpinane po obu stronach,czyli w T-con i w panel matrycy. Tasiemki sa na bank sprawne,podmieniane stronami. T-con jest też sprawny,nawet zakupiłem nowy fabrycznie,i usterka jak byla tak jest. A co do modelu tv w menu serwisowym,jest tylko przypisany jakby kod pod dany tv. Według opisów na necie ustawiłem go na 37L1AFOC, oryginalnie byl 40A1AFOC bo ta płyta co jest to pracowała pod matrycą 40 cali.
Czy moze byc uszkodzony jeden z 2 panelów matrycy,lub sama matryca i taki bedzie efekt,czy choc cokolwiek by pokazywała jesli by był uszkodzony prawy panel?
Dodam jeszcze ze jak się delikatnie puka w matryce to ona reaguje,w sensie w miejscu stukniecia odbija się jasnym tłem,czyli cos reaguje,a obrazu brak.

#7 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez SebastianR 27 grudnia 2020, 11:07
@ferguson6600 Sprawdź jeszcze proszę czy zachowanie matrycy zmienia się, po dotknięciu taśm sygnałowych - (patrz obrazek):

Obrazek

#8 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez ferguson6600 27 grudnia 2020, 12:41
Raz na około 10 razy pojawia sie artefakt pionowy właśnie po prawej stronie matrycy na samym koncu na ostatniej tasmie,ale treśc obrazu się nie zmienia.

#9 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez SebastianR 27 grudnia 2020, 13:29
@ferguson6600 Hmm. A czy w TV dawcy płyta główna wyświetla obraz w całości? (Oczywiście oprócz miejsc, gdzie ekran jest zbity) ;) jeśli tak to w tym przypadku obsrawialbym jednak uszkodzony ekran, skoro zmiana modelu nic nie dała.

#10 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez ferguson6600 27 grudnia 2020, 14:07
Polowa sprawnego panelu jest idealna,w sensie obraz jest dobry. Na drugiej polowie nie ma nic,ale ekran nie jest zbity, tylko nie wyswietla.Ale cos sobie przypomniałem teraz. Jak go odebralem od majstra,to nie zagladałem do t-cona,a tam była tasiemka od matrycy lekko skrzywiona wpieta. I to wlasnie na tej połowie. Czy ona mogla cos nabroić w prawej stronie wlasnie. Bo ten partacz wpial ja chyba na sztuke tylko.

#11 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez SebastianR 27 grudnia 2020, 16:01
@ferguson6600 W takiej sytuacji można tylko spekulować, nie jestem w stanie w żaden sposób stwierdzić, czy krzywo wpięta taśma spowodowała jakieś zwarcie w matrycy, chyba że może ktoś z Kolegów na forum ma pomysł i podpowie, jak pokierować pomiarami.

Odnośnie sprawdzenia na innym ekranie, z 1 postu zrozumiałem że Kupiłeś drugi TV z uszkodzonym ekranem aby pozyskać MAIN, dlatego sugerowałem sprawdzenie jak płyta od dawcy wyświetla obraz " w oryginalnej konfiguracji" miało to na celu wyeliminowanie usterki płyty głównej jako sprawcy niepoprawnego wyświetlania obrazu ;)

Jeżeli nikt nie będzie miał innego pomysły, to zdaje się, że bez podstawienia innego pewnego ekranu nic nie zdziałamy w temacie dalszej diagnostyki - chyba że Ktoś jeszcze na forum pomoże.

#12 Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez ferguson6600 27 grudnia 2020, 16:59
Na oryginalnej stłuczonej matrycy main pracowal idealnie. Po podstawieniu mam problem jak wyzej. Ustawiając model w menu serwisowym na lc630,mam tylko 2 typy do wyboru, 37L1UFOE, i 37D1UFOE,ale na zadnej nie pracuje poprawnie. No nic,poszukam jakiegos uszkodzonego ze sprawną matrycą i sprawdze na niej co się dzieje,jak bedzie identycznie, to coś nie chalo z software.

Re: Samsung LE37C630K1W Wymiana plyty na druga


przez Google Adsense [BOT] 27 grudnia 2020, 16:59

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.