• Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez ferguson6600 7 listopada 2020, 10:45
Witam szanowne grono. Mam tv jak w temacie, problem jest z matrycą. Na początku miałem problem z plamami na matrycy oraz paskami zmieniającymi swoje połozenie na matrycy. Rozebrałem ramke matrycy i okazało sie że tam sa plamki wody. Oczyściłem je, i załozyłem matryce. Teraz plamek brak ale mam te paski. Sprawdziłem zasilacz i ten ma prawidlowe napięcia na wyjściach. Ruszałem tasiemkami, czysciłem je izopropanolem,ale nic to nie pomogło. Jako laik, chcial bym zmierzyc logike matrycy,ale nie bardzo kumam ktore punkty sa kluczowe. Logika to JPN_S100FAPC2L V0.0. Natomiast płya glówa to 32AV933 REV 1.02.
Obrazek

Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez Google Adsense [BOT] 7 listopada 2020, 10:45

#2 Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez matic 7 listopada 2020, 10:51
ferguson6600 napisał(a):Teraz plamek brak ale mam te paski.
Hello!
Please, post a picture of these strips.

#3 Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez ferguson6600 7 listopada 2020, 11:43
Tak jak pisałem,one zmieniaja się w polozeniu.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

#4 Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez matic 7 listopada 2020, 12:04
Was the LCD panel driver board (picture below) also spilled?
Obrazek

#5 Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez ferguson6600 7 listopada 2020, 12:21
Nie,panel był suchy. Własnie tam też chciałem pomierzyc,ale nie bardzo wiem gdzie. Na tcon jest 16.4V i takowe wchodzi na panel LCD. Yylko teraz nie wiem gdzie zmierzyć dalej.

#6 Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez ferguson6600 8 listopada 2020, 17:48
Panowie nikt nic nie doradzi gdzie sprawdzic napiecie czy prawidlowe?

Re: Tv Toshiba 32HL933G Paski na matrycy


przez Google Adsense [BOT] 8 listopada 2020, 17:48

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.